Jeden milion korun na dokončení projektu výstavby inženýrských sítí a silnic v lokalitě navazující na ulici Elišky Krásnohorské je připravený v letošním rozpočtu Jindřichova Hradce.

„Jsme ve fázi přípravy. Výbor pro rozvoj dal podnět, abychom přepracovali náš stávající návrh rozdělení pozemků. Až se shodneme na finální podobě lokality, budeme žádat o stavební povolení pro zahájení výstavby sítí,“ vysvětlil radní Bohumil Komínek. Současný návrh, který radnice připravila, počítá se zhruba třiceti pozemky pro atriové, rodinné a řadové domy.

Celá výstavba základní technické vybavenosti by pak měla město, podle hrubého předběžného odhadu, vyjít na zhruba 30 milionů korun. Konkrétně se jedná o udělání všech sítí a silnic vedoucích k jednotlivým pozemkům tak, aby se mohly začít prodávat. „Pokud vše půjdeme podle plánu, začneme se zasíťováním v roce 2021 a pozemky by mohly být k prodeji v roce 2022,“ doplnil radní.

Přípravu jiných dalších parcel zatím město neplánuje. Připravuje ale dokončení projektu na přestavbu bytového domu ve Václavské ulici (bývalá Dukelská kasárna).