Jeden milion korun na dokončení projektu výstavby inženýrských sítí a silnic v lokalitě navazující na ulici Elišky Krásnohorské je připravený v letošním rozpočtu Jindřichova Hradce.

Přednáška Ladislava Jandáčka "Co možná nevíte o Jindřichově Hradci".
OBRAZEM: Jarošovští zjistili, co možná nevěděli o Hradci

„Jsme ve fázi přípravy. Výbor pro rozvoj dal podnět, abychom přepracovali náš stávající návrh rozdělení pozemků. Až se shodneme na finální podobě lokality, budeme žádat o stavební povolení pro zahájení výstavby sítí,“ vysvětlil radní Bohumil Komínek. Současný návrh, který radnice připravila, počítá se zhruba třiceti pozemky pro atriové, rodinné a řadové domy.

Celá výstavba základní technické vybavenosti by pak měla město, podle hrubého předběžného odhadu, vyjít na zhruba 30 milionů korun. Konkrétně se jedná o udělání všech sítí a silnic vedoucích k jednotlivým pozemkům tak, aby se mohly začít prodávat. „Pokud vše půjdeme podle plánu, začneme se zasíťováním v roce 2021 a pozemky by mohly být k prodeji v roce 2022,“ doplnil radní.

Silnice, kterou v letošním roce zřejmě čeká velká rekonstrukce.
Na hradeckém sídlišti Vajgar přibudou nová parkovací místa

Přípravu jiných dalších parcel zatím město neplánuje. Připravuje ale dokončení projektu na přestavbu bytového domu ve Václavské ulici (bývalá Dukelská kasárna).