Dobrým důvodem je doprovodný program, který bude samotnému zpívání koled předcházet. Odstartují jej členové pěveckého sboru hradecké Základní umělecké školy pod vedením Květy Pilné, následně se představí žáci pěveckého oboru učitelky Hany Fryčové ze stejné školy a po nich vystoupí s vánočními písněmi muzikálová zpěvačka Lucie Pragerová.

Úderem 18. hodiny pak zazní šest vybraných koled, konkrétně Nesem vám noviny, Narodil se Kristus pán, Půjdem spolu do Betléma, Štědrej večer nastal, Pásli ovce Valaši a Vánoce, vánoce přicházejí. O hudební doprovod se stejně jako v uplynulých letech postará jindřichohradecký žesťový orchestr pod vedením Aleše Hřavy, který nádavkem přidá i další skladby.

Spolupořadatelem úspěšné adventní akce Deníku je Město Jindřichův Hradec. „K adventnímu programu ve městě tato akce už tradičně patří a všichni se na ni těšíme,“ poznamenal hradecký radní Bohumil Komínek.

Do zpívání tradičních koled doma i v zahraničí se vloni zapojilo více než 800 míst. I v letošním roce zazní české koledy na náměstích, na návsích, v kostelích, ve školách a na mnoha dalších místech. Připojí se i naši krajané, kteří žijí v německém Mnichově, italském Římě nebo v řeckých Athénách.

Kde se bude 12. 12. zpívat: Číměř, Dačice, Jindřichův Hradec, Kardašova Řečice, Hamr, Lomnice n. Lužnicí, Hradiště, Nová Bystřice, Okrouhlá Radouň, Nová Včelnice, Staré Město pod Landštejnem, Kunžak, Horní Pěna, Rodvínov, Roseč, Třeboň, Jarošov nad Nežárkou, Lužnice, Velkým Ratmírov, Lodhéřov, Hůrky, Suchdol n. Lužnicí, Doňov, Děbolín, České Velenice a Hůrky
Přihlášky na www.ceskozpivakoledy.cz