Tuzemák v plachetnici.Tuzemák v plachetnici.Zdroj: archiv Fruko SchulzJindřichohradecká likérka Fruko-Schulz je jednou z mála firem, která tiskne etikety na svůj alkohol dle přání zákazníka. Letos před Vánoci podle ředitele Josefa Nejedlého přijala dokonce padesát zakázek od firem, které chtěly na láhev s Tuzemákem namísto plachetnice natisknout logo.

Nejen pod stromeček

Pokud si někdo přeje etiketu na přání, rádi vyhoví. "Většinou je poptávají firmy pro své klienty, ale najdou se i jednotlivci, kteří chtějí například na třílitrovou láhev Tuzemáku nalepit etiketu s jubileem a jménem příbuzného, nebo kamaráda. Takový výrobek na přání s vlastní etiketou je hotový do týdne od objednání,“ přiblížil ředitel Fruko-Schulz.

Setkání místních obyvatel v Otíně 24. prosince 2019.
Vzpomínáme, jak jsme se v roce 2019 scházeli, tentokrát v Otíně

Etiketa na přání vyjde zájemce podle obchodního ředitele Ladislava Kremličky na desítky korun a jeden z největších výrobců alkoholických nápojů v Čechách ji nabízí u Tuzemáku, IbalGinu, Peprmint likéru i vodky. „Nemusí se jednat pouze o dárek k Vánocům, ale také o narozeninovou nebo jinou výroční pozornost,“ vysvětlil Kremlička.

I dárková balení

Vedle lihovin s etiketou na přání před letošními vánočními svátky jindřichohradecká likérka prodává také více alkoholu v dárkovém balení například se sklenou, nebo v ozdobných láhvích. Tuzemák v láhvích ve tvaru plachetnice, jezevčíka, soudku a řady dalších, vodku v polepech se zimní a vánoční tématikou. „Před Vánoci se nám také zvyšuje odbyt punče, tuzemáku, zelené a vaječného likéru v láhvích ve tvaru vánočního stromu. A dále dražšího alkoholu,“ doplnil Ladislav Kremlička.