VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Jarošově pokračují práce na odpočinkové zóně

Jarošov nad Nežárkou – Občanské sdružení z Jarošova pokračuje ve zdokonalování dětského hřiště a odpočinkové zóny v Jarošově nad Nežárkou.

18.5.2011
SDÍLEJ:

Práce na odpočinkové zóně v Jarošově nad Nežárkou.Foto: Zdeněk Král

V sobotu se občané sešli na další brigádě.
„Uplynulou sobotu opět v Jarošově nad Nežárkou ožila pracovním ruchem odpočinková zóna pod farou. Během dne se dobrovolníkům podařilo položit elektrický kabel od hasičské zbrojnice k altánu včetně následných terénních úprav a osetí narušeného trávníku,“ informovala za sdružení Srdce Jarošova Milena Kodýmová.

Bylo dokončeno ohrazení plochy kolem soustavy dětských herních prvků tak, aby se zabránilo rozhazování kačírku po přilehlém prostoru. Na tarasové zídce u altánu se objevila nová zeleň a vzniklo i nové ohniště.

„V neposlední řadě se také podařilo vyklidit harampádí ze zanedbaného sklípku ve svahu a vyčistit jej od čtvrtmetrového nánosu nevábných pozůstatků užívání předchozím nájemcem. Vyklizený sklípek pak byl vysypán štěrkem a vstupní chodba vybetonována,“ popsala Milena Kodýmová
Přestože se tentokrát brigádníků sešlo méně než obvykle, byl záměr plánované práce téměř beze zbytku naplněn. Zemní práce pomohla zabezpečit firma pana Kamaráda. Brigádu svolalo a zorganizovalo občanské sdružení Srdce Jarošova. Členové tak pokračují v naplňování své snahy přispět ke zlepšení občanského soužití v obci. Tuto snahu oceňuje i starosta obce Bohumil Rod, který se sobotní brigády také aktivně zúčastnil.

„Ke zdaru díla jistě přispělo i pěkné počasí, přestože v kalendáři hrozilo jméno třetího z ledových mužů,“ sdělila dále Milena Kodýmová.
S výsledkem celodenního úsilí mohl být spokojen i předseda sdružení Zdeněk Král, který brigádníky za odměnu pozval na výborný guláš majitele Hospody Pod Kostelem Karla Kadlece. Chutnal všem včetně dětí, které na brigádu přišly se svými rodiči a některé z nich byly i zdatnými pomocníky.
Další krok ke zpříjemnění pobytu v odpočinkové zóně byl tedy učiněn. Veřejnost se o tom může přesvědčit třeba už 11. června . Na tento den se chystá slavnostní křest kamenného dráčka, kterému bude předcházet zajímavý kulturní program. Podrobnosti budou včas zveřejněny, ale již dnes všechny zájemce o strávení příjemných společných chvil Srdce Jarošova srdečně zve.

Srdce Jarošova, o.s. je oficiálně zaregistrovaným sdružením. Posláním sdružení je především rozvoj mezilidských vztahů a zlepšování spolupráce mezi místními spolky, občany, právnickými osobami, a obecním zastupitelstvem. Na svou činnost získalo sdružení grant Nadace VIA a Nadace České spořitelny. Mediálním partnerem sdružení je Jindřichohradecký deník a Český rozhlas - České Budějovice. (

18.5.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Patricie Kryzanová se narodila 21. září Vendule Zdychyncové a Lubomíru Kryzanovi ze Slavonic. Měřila 50 centimetrů a vážila 3500 gramů.
5

Právě jsme se narodili: Pětice nových miminek

Členové klubu Okinawa Karate Do Slovan J. Hradec. Zleva: Jiří Snížek, Karolína Šlechtová, Jana Stropková, Anna Rypalová a trenérka Eliška Hriadělová.

Karatistka Karolína Šlechtová vyhrála Ninja Cup

Hokejový obránce Zbyněk Michálek bude hrát ve Spartě, láká ho olympiáda

Jindřichův Hradec, Praha – Zvučnou posilu do své defenzivy získali hokejisté pražské Sparty. Jejich řady rozšíří 34letý obránce Zbyněk Michálek, který je odchovancem jindřichohradeckého hokeje.

Lidé zapomínají peníze v bankomatech

Jindřichův Hradec - Zhruba každé dva měsíce si někdo v Hradci vybere peníze, ale už si je neodnese.

Ve Staré Hlíně se lidé napojují na kanalizaci

Stará Hlína - Čistírna odpadních vod a splašková kanalizace ve Staré Hlíně byly předány k předčasnému užívání.

Sobota láká za zvířátky nebo na pouštění draků

Jindřichohradecko - V sobotu rozhodně nemusíte zůstávat doma, ale můžete se vydat za zábavou. Výběr tipů je velký.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení