Podle dostupných informací zdravotníci holčičku našli v 17.20 hodin. Je několik dní stará, zdravá a byla oblečená.

Od personálu dostala jméno Adélka.

Na jihu Čech byl první babybox zřízen právě v Jindřichově Hradci, a to v prosinci 2008.

Babydědek Ludvík Hess na svém webu píše:

Zavolal mi MUDr. Miroslav Toms, primář dětského oddělení jindřichohradecké nemocnice. Hned jsem věděl, co mi chce říct. „Máte důvod k radosti!“ povídá. Říkám mu: „Je to argument potřebnosti babyboxů, radost neveliká.“ Povídá: „Já vím, je to taková radost černobílá.“ A já na to: „Je to holčička a je bílá?“ Jeho barevný popis mě přece jen trochu disbalancoval. Tedy k věci:
V neděli 24. října v 17.20 našli v jindřichohradeckém babyboxu několikadenní zdravou a oblečenou, dobře opečovanou holčičku. Váží 3 700 gramů a sestřičky ji pojmenovaly Adélka. Aha! Chcete vědět, kolikátá nalezená holčička je Adélka Jindřichohradecká? 21. holčička, chlapečků jen čtrnáct.

Jakmile do schránky někdo odloží dítě a zavře za ním dveře, dostane o tom zdravotnický personál zvukový i světelný signál. Zároveň se o tom dozví i Ludvík Hess a další lidé, kterým o této skutečnosti přijde zpráva na mobil. Osoba, která zde dítě odložila, ale má dost času, aby stačila z místa odejít. Poté převezmou dítě do péče zdravotníci a uvědomí i sociální pracovníky.