Nově plánuje autor projektu instalovat několik šachovnic také do Jindřichova Hradce. Pomoci s výběrem vhodné lokality pro jejich umístění mohou i obyvatelé města. "Místo by mělo být takové, aby se na něj dala umístit betonová šachovnice. Ideální jsou například vyvýšené betonové sokly nebo nějaké schody, nejlépe pokud je zároveň v okolí i nějaká zeleň," popsal Ondřej Kobza s tím, že lidé mohou posílat své tipy na emailovou adresu info@piananaulici.cz. První šachy by se ve městě mohly objevit už za měsíc.
Samotné šachovnice jsou řešené jednoduše tak, aby jejich výroba vyšla co nejlevněji. "Koupili jsme v hobbymarketu za 60 korun dlaždici, na kterou se nasprejuje šachovnice. Figurky jsou z dřevěných kostiček z odpadního materiálu a bývalí vězni přes jednu neziskovou organizaci na ně stříkají znaky šachových figurek," popsal výrobu šachovnice Ondřej Kobza.
Šachový sociální experiment zatím mezi obyvateli dvou největších českých měst sklízí úspěchy. "Je to hezký pohled, když se hrají šachy na ulici, jde o něco nevšedního. Když jdou lidé kolem a vidí někoho hrát, tak to vytváří nějakou záminku k zastavení. Šachy jsou navíc noblesní věc," podotkl Ondřej Kobza. V minulých letech chtěl instalovat do centra Jindřichova Hradce také svůj poeziomat, který připomíná periskop ponorky a recituje básně. Nápad ale na radnici nakonec neprošel.