Debaty kolem konkrétní podoby nového vedení radnice i programu ale stále pokračují.

"Domluvili jsme se, že budeme jednat také s ANO, bylo to v podstatě jediné řešení. Našli jsme nějaké průsečíky na ustavení vedení města, ale programové prohlášení nebo koaliční smlouvu jsme zatím neřešili," dodal lídr uskupení Společně s Piráty Jaromír Kopřiva s tím, že k možnému podpisu koaliční smlouvy by mohlo dojít příští týden. Oslovení ANO bylo Jaromíra Kopřivy logické vzhledem k tomu, že se stalo vítězem voleb. Hnutí se už na začátku týdne nechalo slyšet, že má zájem o obsazení postu starosty města. Konkrétní jméno ale zatím nepadlo.

Předjednaná koalice bude mít v zastupitelstvu těsnou většinu 14 hlasů ze 27 zastupitelských křesel.

Podle vítězného hnutí ANO nemusí být podoba rýsující se koalice konečná. "Dokud není podepsaná koaliční smlouva, není nic jisté. Jsme stále otevření novým koaličním partnerům, kteří by s námi chtěli dál jednat. Bylo podepsáno rozšířené společné prohlášení ODS, Společně s Piráty a STAN Jindřichův Hradec a hnutí ANO s tím, že nás respektují jako vítěze voleb," uvedla za ANO Magda Blížilová s tím, že nový starosta bude nejspíš z řad tohoto hnutí.Nezávislí pro Hradec, kteří skončili ve volbách druzí, zatím nevidí současné dění na městské politické scéně jako definitivní.

"Stále není nic podepsané. My už máme nějaká jednání za sebou a jsme samozřejmě otevření dalším, podle toho, kdo nás osloví. Jednali jsme už s ANO, SNK ED i ODS, zatím jsme nejednali s Piráty," komentoval současnou situaci lídr Nezávislých pro Hradec Stanislav Mrvka.