Obyvatelé Jindřichova Hradce se už mohou zaregistrovat do aplikace Mobilní Rozhlas. Potom budou dostávat důležité informace o dění ve městě, a to prostřednictvím esemesek, e-mailů nebo zpráv přímo do aplikace.

„Registrace je zdarma. Každý si v aplikaci může nastavit, jaké informace ho zajímají,“ uvedla mluvčí radnice Eliška Čermáková.

Mobilní rozhlas umožňuje přímou komunikaci mezi obecním úřadem a občany.

„Důležitá zpráva vás tedy zastihne, ať už jste kdekoli. Výhodou navíc je, že rozhlas neslouží pouze k jednostrannému informování, ale umožňuje také na jednotlivá sdělení reagovat. Díky tomu ho může město v budoucnu využít i třeba k vytváření jednoduchých minireferend a průzkumů. Mobilní rozhlas umožní v reálném čase konzultovat některá rozhodnutí s občany. Díky tomu může samospráva plánovat další kroky“ dodala mluvčí Čermáková.

Do mobilního rozhlasu budou každý den přicházet důležité informace z úřadu. Jednou týdně budou formou e-mailu rozesílány kulturní tipy a také newsletter. V případě krizových situací bude komunikace probíhat prostřednictvím hromadných sms zpráv tak, aby důležité informace dorazily i k těm, kteří nemají chytré telefony.

Zaregistrovat se je možné přes webovou stránku www.jh.mobilnirozhlas.cz/registrace, přes mobilní aplikaci Mobilní Rozhlas/Zlepšeme Česko nebo vyplněním registračního letáku a předáním na podatelnu městského úřadu v Jindřichově Hradci.

„Současně jsme zavedli systém na hlášení podnětů od občanů. Pokud na území našeho města narazíte na nepořádek, černou skládku nebo nesvítící lampu, stačí problém vyfotit a jednoduše přes mobilní rozhlas nahlásit. My se postaráme o to, aby byla závada co nejdříve vyřešena,“ dodala Eliška Čermáková.