Jak Deník již informoval, v Kardašově Řečici začíná výstavba nové školní družiny. Jde o řádově patnáctimilionovou investici, kterou bude podle starosty Petra Nekuta město financovat ze svého rozpočtu.

Další chystanou investicí bude vznik nové radnice na náměstí Jaromíra Hrubého.
„V současné době připravujeme studie a možné varianty zbudování radnice na stávajícím místě. Vše je v prvotních jednáních. Variant je mnoho, proto nechci předjímat závěrečné studie,“ informoval o stavu chystané obnovy radnice starosta.

Vedení Kardašovy Řečice přemýšlí i o vzniku veřejného koupaliště. „O koupaliště usilujeme již asi pět let. Rada města nyní schválila záměr jeho výstavby za kulturním domem. Zpracoval se projekt a představa architekta Špuláka byla radou odsouhlasena. Město je na začátku a projekt musí projít všemi právními úkony až k územnímu řízení, aby se dalo požádat o možnou dotaci,“ osvětlil proces Petr Nekut.

„Teď jsou ale pro nás prioritní stavby školní družiny a nové radnice. Přesto zrod koupaliště řadíme vysoko. Mělo by se jednat o přírodní koupaliště propojující dvě vodní plochy, fungující na principu kořenové čistírny. Vše bude probíhat na nenáročné přírodní bázi, bez přítomnosti chemie a jakéhokoliv zápachu,“ podtrhl představu realizace veřejného koupaliště Petr Nekut.

„Půjde o klasický přírodní koupací biotop. Bude obsahovat jak vodní plochy pro plavce, tak pro neplavce. Brouzdaliště pro nejmenší s herními prvky, sluneční loukou a dalšími doplňky. Celý komplex bude připojen k přírodnímu amfiteátru, na němž se budou moci pořádat divadelní či jiné kulturní akce. Půjde o multifunkční komplex s vlastním hygienickým zázemím, navazující na kardašovořečický kulturní dům obohacený o parkovou zeleň. Vznikne tak ideální místo pro relaxaci a sportovní vyžití obyvatel Kardašovy Řečice,“ uvedl na adresu nově zamýšleného koupaliště architekt Milan Špulák.

„Přestože jsem o chystaném plánu stavby veřejného koupaliště nevěděla, jeho vznik kvituji. Bude moc příjemné, že něco podobného u nás v Řečici vůbec vznikne. Rybníky v okolí jsou totiž chovné a při koupání hrozí větší riziko vzniku alergických reakcí. A ani dojíždění na pískovnu do Veselí nad Lužnicí nebo do bazénu v Jindřichově Hradci s dětmi není nejpříjemnější činností. Proto je moc fajn, že město chce koupaliště vybudovat. Zpestří to jen a jen život v Kardašově Řečici,“ potěšeně reagovala Miroslava Uhlířová z Kardašovy Řečice.

Jindřich Seidl