V dalších místech na Jindřichohradecku již má vedení radnice známou podobu, někde starostové měnit štítky na dveřích nemusejí.

Ve Starém Městě pod Landštejnem bude naopak nutné cedulku se jménem starosty vyměnit. František Schorný již nekandidoval a ve středu byl starostou pod Landštejnem zvolen Marián Khandl (pro Staré Město pod Landštejnem), místostarostou se stal Miroslav Novák ze stejného sdružení.

Nová Včelnice – Pět nových tváří má zastupitelstvo v Nové Včelnici. Starostou byl opět v poměru hlasů 8:2 zvolen Jaroslav Hřebík (Sdružení pol. hnutí „STAN“, NK), místostarostka Věra Davidová (ODS) měla deset hlasů.
Jeden zastupitel se pro nemoc nedostavil, proto sudý počet hlasů.

Nováčky v novovčelnickém zastupitelstvu jsou až na Miroslava Váňu (ČSSD), který již v minulosti jako zastupitel pracoval, Miroslav Fuxa (Sdružení pro volby 2010), Jaroslav Kašša (Sdružení pol. hnutí „STAN“, NK), Jaroslav Letocha (ODS) a Lumír Rataj (ČSSD).

V zastupitelstvu je nyní poměr hlasů 9:2 pro koalici podpořenou smlouvou Sdružení pol. hnutí „STAN“ – NK (4), Sdružení pro volby 2010 (2), ODS (2) a KSČM (1). V „opozici“ zůstává ČSSD.

„Prioritou i v rámci koaliční smlouvy je nová hasičská zbrojnice a zasíťování pozemků pro výstavbu rodinných domů. Snahou bude dostat peníze i do rozpočtu, abychom mohli usilovat o dotace,“ uvedl staronový starosta Hřebík.

Kunžak – Také v Kunžaku se jeden zastupitel omluvil, a to za SNK Zdravý rozum.

Ačkoli podle staronového starosty Jaroslava Čapka (Tělovýchova a sport) povolební vyjednávání byla úplně v klidu a zastupitelé se sešli předem a dohodli se, právě zmíněný zastupitel ze SNK Zdravý rozum dodal ve středu dopoledne dopis , že sdružení vstupuje do konstruktivní opozice a odpoledne se omluvil z neúčasti na ustavujícím zasedání.

Starosta Čapek byl zvolen na post osmi hlasy a dva zastupitelé (včetně Čapka) se zdrželi.

Devět hlasů dostala místostarostka Drahoslava Vobrová (SNK živnostníci), která se sama zdržela hlasování.

Novými tvářemi kunžackého zastupitelstva jsou: Jiří Pala (ČSSD), Luboš Rozporka (KSČM), Petr Moučka (SNK Mosty) a Vít Němec (SNK Zdravý rozum).

Zastoupení tak mají i občané z místních částí, neboť Valtínov má tři zastupitele a Mosty jednoho.

„Už musíme začít pracovat na rozpočtu, neboť nám byly znovu přiznány dotace na opravy místních komunikací zhruba za dvacet milionů korun, takže je nutné začít připravovat dofinancování, což pro Kunžak nebude vůbec malé sousto,“ naznačil nejbližší prioritu Čapek.

Dnes se sejdou zastupitelé například v Pluhově Žďáru.