Vstupenka do bazénu už stojí stovku.

Jedná se již o druhé zdražení od uvedení lázeňského wellnesscentra do provozu, i když v tomto případě omezené pouze na víkendy a státní svátky. Loňské zdražení vstupného ze 60 na 80 korun podle vedení lázní návštěvnost neovlivnilo.

„Zdražení se mi nelíbí, protože na to doplatili místní důchodci. Původní cena byla pro ně přijatelnější,“ řekla Karla Kunertová z Domanína.

Důvodem ke zdražení víkendového vstupného byl příliš velký počet návštěvníků. Ti čekají u vstupu na klíče od šaten a tvoří fronty.
„Nemůžeme ovlivnit to, jak dlouho si někdo vysouší vlasy. Byli bychom rádi, kdyby někteří z těchto návštěvníků přijeli raději v týdnu,“ vysvětloval situaci prokurista Lázní Aurora Zdeněk Chaloupka.
Stálí zákazníci si mohou od loňského roku zakoupit balíček 10 vstupenek s desetiprocentní slevou, a od letošního roku také balíček 20 vstupenek s dvacetiprocentní slevou. Jejich využití je možné i o víkendech a státních svátcích, bez ohledu na současné zdražení.
Lidé si oblíbili v třeboňském wellnesscentru vířivky, někteří si chválí teplotu slané vody a to, že ve vodě není chlór.

Dnes již bazén hojně využívají maminky na mateřské dovolené s dětmi od dvou let. Mají k dispozici dětské plavečky a nemusí se obávat znečištění vody.

Stanislava Koblihová