Dle jeho slov nikdo naštěstí nezemřel. "O všechny ubytované jsme se postarali a provizorně je ubytovali ve sportovní hale," zmínil Zimola. Obyvatelům také zajistili jídlo. "Rádi ale přivítáme pomoc s oblečením a hygienickými potřebami," dodal Jiří Zimola.

Požár zasáhl do života pěti mužům. V zařízení nebydlely žádné ženy ani děti. "Nenoste prosím žádné elektrospotřebiče nebo vařiče, v hale je kuchyňka a opravdu nechceme, aby si pánové vařili extra na pokojích," poprosil s tím, že za všechny dary předem děkuje.

Jednalo se o starší budovu ze 70. let. „Příčina požáru je předmětem vyšetřování, škoda vznikla jen na městském majetku. V dubnu shodou okolností začíná rekonstrukce bývalého zdravotního střediska na sociální byty, kde by později mohli tito obyvatelé najít přístřeší,“ míní Zimola.

Dům lehl popelem

Jak upřesnil starosta Sboru dobrovolných hasičů Nová Bystřice Tomáš Nejezchleba, který byl přímo u zásahu, k požáru došlo kolem 14. hodiny odpoledne. „Na místě zasahovaly tři jednotky požární ochrany, šlo o dobrovolné hasiče z Nové Bystřice, Kunžaku a profesionály z Jindřichova Hradce,“ upřesnil.

Zásah dobrovolných hasičů stále trvá, místní jednotka zůstala na požářišti dohlížet. „K hašení se dovážela voda z místního rybníka, nasazeny byly čtyři proudy,“ doplnil Nejezchleba. Ubytovna lehla doslova popelem. „Objekt komplet shořel, šlo o jeden z těžších zásahů,“ uzavřel.

"Operační středisko vyhlásilo poplach pro jednotku profesionálních hasičů ze stanice Jindřichův Hradec a svolalo jednotky SDH obcí Nová Bystřice a Kunžak. Celkem do Hůrek vyjely osádky šesti cisteren a jednoho dopravního automobilu. Když k požáru hasiči přijeli, hořela jednopatrová ubytovna plamenným hořením v plném rozsahu. Všichni obyvatelé byli z objektu venku, nikdo z nich nebyl zraněn. Okamžitě bylo zahájeno hašení. Pod kontrolou měli hasiči požár až po hodině a půl. Následovalo dohašování, které komplikovala skutečnost, že se propadla střecha dovnitř budovy. Úplnou likvidaci požáru velitel zásahu nahlásil krátce před 18. hodinou. Na požářišti pak zůstala už jen místní dobrovolná jednotka, která jej monitorovala po celou noc. Vzniklá škoda na kompletně shořelé ubytovně činí 720 000,-. Příčina vzniku požáru je v šetření," popsala mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.