Jak říká vedoucí Dana Ježková, zájem je především ze strany lidí bez domova. V zimě bývá zcela obsazeno. „Již nyní evidujeme přes tisíc přespání," podotkla Dana Ježková.
Pokračovala, že noclehárna je otevřená celoročně každý den od 20 do 8 hodin. „Lidé se zde mohou vysprchovat, uvařit si teplé jídlo, občas zde díky dárcům jsou k dispozici i nějaké potraviny, především nudle a polévky," doplnila Dana Ježková.
V současné době má charita zafinancovaný provoz noclehárny až do konce prosince a na příští rok počítá s dotacemi. „Nakonec se nám pro letošek podařilo získat dostatek prostředků, takže jsme i odmítli dotaci z města, protože bychom peníze neměli jak utratit," zmínila Dana Ježková. Potřební občané za jednu noc v ubytovně stále platí 30 korun.
Charita v současné době  v rámci sbírky šatstva potřebuje od dárců především mužské oblečení. To mohou lidé nosit do sídla charity v Pravdově  ulici v takzvaném Bílém domě, a to v pracovní dny od 7.30 do 16 hodin.
V Třeboňské charitě zatím o žádném člověku, který by akutně potřeboval řešit  nouzové ubytování, nevědí. Podle sociální pracovnice charity Dany Zavadilové se případy, kdy se člověk ocitl v těžké situaci, řešily přes rok.
„Nabízíme hygienické služby, kdy se zde mohou lidé vysprchovat a vyprat si, ale až tak často to využívané není. Spíš přijde ten, kdo dočasně nemá bydlení a musel zůstat venku," dodala Dana Zavadilová.