Letos vyprší vaše volební období, jak byste ho zhodnotil?
Vzhledem k tomu, že se nám v této době ještě nepodařilo dotáhnout do zdárného konce tři déletrvající případy, nerad bych předbíhal. Každopádně je za námi práce vidět. Velmi pozitivně hodnotím jak spolupráci s kolegy a kolegyněmi ze zastupitelstva, ale i z řad občanů, občanských sdružení a spolků.

Během vašeho působení jste se jistě snažil vykonat pro občany co nejvíce. Jaké akce byly podle vás nejdůležitější a nejpřínosnější?
Záleží na úhlu pohledu. Nejdůležitější byla rozhodně výstavba úpravny vody ve Zdešově. A nejpřínosnější? Asi osazení nových oken na budovu základní školy v rámci úspor energie a zdraví dětí i vyučujících.

Kdybyste měl možnost dále setrvat ve funkci starosty, jaké akce byste chtěl ještě dokončit nebo zrealizovat?
Jestli se nám podaří uspět se žádostmi o tzv. evropské peníze, tak by to byla rekonstrukce návsi a komunikace v lokalitě U rybníčků, dále výstavba sběrného dvora, rekonstrukce komunikace v místní části Lovětín a spoustu dalších akcí. Jelikož máme poměrně rozlehlý katastr, je stále co opravovat a rekonstruovat.

Budete opět kandidovat v letošních podzimních komunálních volbách?
Rozhodně budu, nerad bych odcházel od rozdělané práce.

Zažil jste za dobu svého působení také nějaké nezdary nebo stížnosti?
Samozřejmě, ale to k této práci patří. Je také pravda, že jsou typy lidí, kteří mají stěžování coby životní náplň. Ty si zaškatulkujete už po druhém setkání. Samozřejmě relevantní stížnosti se snažíme řešit, ale bohužel pochroumané sousedské vztahy přes několik generací nespraví ani kouzelník.

Pokud byste v letošních volbách nebyl znovu zvolen, čemu se budete dále věnovat?
Asi bych se vrátil k podnikání. Ale tuto situaci budu řešit, až nastane. Nikdo z nás nemá definitivu ani patent na věštění budoucnosti.

Máte ve vaší obci nějaký hlavní problém, který vás trápí, a na který byste chtěl upozornit? Jak jste na tom ve vaší obci s nezaměstnaností?
Za hlavní problém považuji místní komunikace a financování jejich oprav. Ale věřím, že se s ním nějak vypořádáme. A nezaměstnanost? Ta je teď v zimě vyšší o zaměstnance sezonních firem. Jinak jsme pod pět procent, což nám paradoxně někdy ubírá body při grantových žádostech.

Přibývá u vás také mladých lidí nebo populace ve vaší obci spíše stárne?
Mladí lidé u nás přibývají a potěšitelné je, že se tak děje i v místních částech. Věřím, že tomu tak bude i do budoucna. Zvlášť je-li zde nabídka pozemků na výstavbu. Ať od soukromých osob, či obecních. Věkový průměr je 39 let u mužů a 40 let u žen.

V loňském roce přidělal většině starostů vrásky takzvaný chodníkový zákon. Jak jste se s úklidem chodníků vypořádali ve vaší obci?
Většinu chodníků jsme už stejně prohrnovali, ale chtěl bych poděkovat lidem, kteří si dál prohrnují před svými domy.

Daňový propad zaznamenali snad ve všech obcích a městech, jak velký byl u vás?
Daňový propad činil v naší obci za loňský rok 711 139 korun.