Rozhodli o zadání vypracování územní studie ke schválenému územnímu plánu, který počítá s další výstavbou v obci.

Jednalo se také o budoucím využití budovy obchodu, který je v majetku obce. „Schválili jsme stavební úpravy jako jsou přidělání topení a úprava zdiva, které poslouží k rozšíření prodejní činnosti. Vyzvali jsme také provozovatele obchodu k upřesnění plánované činnosti,“ uvedl starosta Okrouhlé Radouně Zdeněk Leitner.

Starosta také informoval občany o možnosti účasti na exkurzi do jaderné elektrárny Dukovany. Termín je naplánován na 5. listopadu a do Dukovan se může podívat třicet obyvatel Okrouhlé Radouně.

Dále starosta sdělil vyčíslení částky za údržbu travnatých pozemků v obci. Za letošní rok činila necelých devět tisíc korun.

Okrouhlá Radouň získala částku 33 tisíc na vybavení sportovišť. „Ještě letos umístíme na fotbalové hřiště branky. Zvolili jsme branky na házenou, aby si mohl zahrát i menší počet hráčů,“ vysvětlil Zdeněk Leitner. V příštím roce plánuje obec nainstalovat stojany na volejbalovou síť. Z částky budou zakoupeny i nové míče a sítě.

Na příštím zasedání budou radouňští zastupitelé jednat o chystaném rozšíření výstavby v obci. „Mělo by vzniknout čtyři až osm nových parcel. S tím samozřejmě musí počítat i návrh rozpočtu obce,“ uzavřel starosta Okrouhlé Radouně Zdeněk Leitner.