Možnost, jak smysluplně trávit volný čas, nabízí dětem Pionýrská skupina 8. března Jindřichův Hradec. S novým školním rokem odstartovaly pravidelné oddílové schůzky.

Pro děti je každý týden připraven zajímavý program. „V letošním roce jsme zapojili do evropského projektu Klíčení, který se zaměřuje na děti se specifickými vzdělávacími potřebami. Máme k dispozici množství materiálů s náměty na hry a soutěže. Také jsme získali vybavení jako deskové hry, GPS navigace, potřeby pro lanové aktivity,“ uvedl vedoucí oddílu Zdeněk Malý.

Děti se v rámci oddílových schůzek zábavnou formou seznámí se základními tábornickými dovednostmi, jako je uzlování, šifry či orientace. Připraveny jsou ale i novinky, například práce s fotoaparátem nebo hry s psychomotorickým padákem.

Pro tvořivé nadšence pořádají pionýři několikrát do roka víkendová odpoledne, na kterých si vyzkoušejí různé rukodělné techniky. „V letošním roce budeme malovat na hedvábí, modelovat z hmoty Fimo nebo se seznámíme s enkaustikou. To je netradiční technika malování za pomocí vosku a horké žehličky,“ vysvětluje Zdeněk Malý.

Kromě oddílových schůzek pořádá PS 8. března i pravidelné víkendové výpravy. „V září se podíváme do Brna, navštívíme lanové centrum a zoo. V říjnu nás čeká dobrodružný noční pochod a tradiční malý tábor na Klepákově mlýně,“ nastínil plány oddílový vedoucí.

Výše členského příspěvku může příjemně překvapit rodiče. Poplatek za celý rok vyjde pro dítě na 250 korun. „Kdo má zájem stát se členem oddílu, může se přijít nezávazně podívat na schůzky. Konají se každou středu od 15 do 16.30 hodin v klubovně v Jablonského sadech u gymnázia. Více informací o schůzkách a o celoroční činnosti naleznete na internetových stránkách naší skupiny www.8brezna.pionyr.cz,“ uzavírá vedoucí oddílu Zdeněk Malý.

Autor: Lenka Urmanová