Třeba v Třeboni lidé přicházeli v úterý ráno pro školní potřeby do papírnictví na náměstí T. G. Masaryka. „Dokupuji dceři věci do školy, jako fólie, fixy, vybírala jsem výtvarné věci, sešity a lepidla, které došly. Nakupovala jsem jinak přes internet, poštovné se ale nevyplácí. Dnes jsem tu utratila přes čtyři sta korun,“ podotkla Petra Augstenová, učitelka z třeboňského gymnázia. „Pracuji distančně, učím matematiku a tělocvik. Doma mám dvě malé děti. Vše jsme museli zvládnout. Naštěstí mám studenty, kteří se chtějí učit. Mnohým vyhovovalo to, že si našli své tempo,“ hovořila v papírnictví o své profesi a vzdělávání na dálku.

Zoo Ohrada v Hluboké nad Vltavou otevřena. Zoo navštívila také Kateřina Mikešová s Emanem a  Honzou.
FOTO: Jihočeská zoologická zahrada otevřela své brány a počítá ztráty

Další zákazníci sháněli třeba omalovánky, věci na tvoření a sešity. „Lidé kupují pera, fixy, propisky…Děti chodí pro různé dárečky, mají radost z otevření,“ zamýšlela se včera majitelka obchodu Lenka Tětková Wegenkitlová, která kvůli uzavírce čítá velké ekonomické ztráty. „Určitě se ale postavíme na nohy, zboží jsme rozváželi firmám na faktury,“ poznamenala žena, která v Třeboni prodává 25let.

Lidé také objednávají třeba dětské hračky přes e-shop a přichází pro ně do dalšího třeboňském papírnictví a hračkářství, kde prodává Klára Kolandová. „Lidé si objednají přes e-shop a zboží dostanou skrze výdejnu na objednávkové listy,“ řekla s tím, že lidé přichází pro školní potřeby, svačinové boxy a další.