"Cítíme se prozatím dobře, je to v pohodě. Dali nám vakcínu Phizera. Snad to bude bezpečné. Přítel mě namotivoval, abych se nechala očkovat. Chvíli jsem váhala a vyčkávala. V dnešní době to budete potřebovat ale všude, si myslím," sdělila po očkování 55letá Lenka Rusňoková, která přijela z obce Hamr u Chlumu u Třeboně s přítelem Zdeňkem Pickou.

Další žena, která vycházela z jindřichohradeckého očkovacího centra po deváté hodině byla Dana z Nové Bystřice. "Jsem na první vakcíně. Bylo to rychlé. Zatím žádné příznaky nemám. Jsem z vakcinace obecně zmatená a váhavá, ale dělám to hlavně kvůli dětem, abychom mohli do bazénu a navštěvovat různé akce," sdělila při odchodu žena.

Nemocnice Jindřichův Hradec uvádí, že od 4. června jsou otevřené termíny k očkování pro věkovou kategorii 16 plus. Očkování je možné pouze v přítomnosti zákonného zástupce a informovaný souhlas musí být podepsán od zákonného zástupce i očkovaného.

Nemocnice Jindřichův Hradec také informuje o upravené návštěvní době. Za pacienty můžete přijít ve středu a v neděli od 15.00 do 16.00 hodin. V jindřichohradecké nemocnici můžete pobýt nejvíce 15 minut. K jednomu pacientovi mohou nejvýše dvě osoby. Samozřejmostí je respirátor a dokument s negativním výsledkem na covid.