Konečné rozhodnutí o podobě nové radnice má padnout za měsíc.

Důležitým kritériem bylo, aby se do budovy radnice vešel nejen městský úřad, ale i knihovna a víceúčelový sál.

Bližší informace k oběma návrhům sdělil starosta Kardašovy Řečice Petr Nekut.

„Prezentace obou architektů byla velmi kvalitní a zejména možnosti virtuální prohlídky nové stavby zaujaly jak svou plastičností, tak i možnostmi nových technologií.“

První ze dvou značně rozdílných řešení je dílem jindřichohradeckého architekta Miroslava Hájka. „Návrh počítá se zachováním původního vzezření radnice, která pochází z roku 1824. Řešení vnitřních prostor je částečně omezeno stávajícími dispozicemi,“ vysvětlil starosta.

Autorem druhého návrhu, který má značně moderní vzhled, je architekt Peter Sticzay-Gromski z Prahy. „Počítá s celkovou demolicí současné radnice a stavbou na zelené louce, což umožňuje lepší řešení vnitřních dispozic,“ dodal starosta.

V současné době mají občané Řečice příležitost vyjádřit své názory a připomínky. „K tomuto účelu jsme na webových stránkách města zřídili anketu, kde mohou občané o podobě radnice hlasovat,“ uvedl Petr Nekut.

Do včerejšího odpoledne již vyjádřilo svůj názor na 500 lidí. Mírný náskok má návrh zachovávající současnou podobu radnice, získal zatím 56 procent hlasů. Jednomu procentu občanů se nelíbí ani jeden z projektů.

„Zhruba za měsíc se k návrhům vrátíme a na základě diskuse s občany je znovu zhodnotíme. Zatím nechci předjímat, zda některý z nich vybereme nebo ne,“ dodal starosta Petr Nekut.

Vizualizace návrhů jsou k vidění na webových stránkách města.