„Zatím se nemusejí bát, že by pobočky České pošty byly rušeny. Ke zrušení není určena zatím žádná pošta v okrese. Naopak se zavádí nová takzvaná výdejní místa,” psal vloni Jindřichohradecký deník.
Česká pošta vytipovala oblasti a lokality, kde by přicházela v úvahu možnost jednat se zástupci obcí či dalšími podnikatelskými subjekty ve věci zřízení výdejních míst či partnerů.

Tisková mluvčí České pošty Marta Selicharová sdělila, že snahou pošty je najít v dané lokalitě takové řešení, které bude vyhovovat zákazníkům, zástupcům veřejnosti a poskytovateli poštovních služeb v obci.

„V tomto duchu jsme postupovali již v minulosti a můžeme říci, že výdejní místo v Klikově je již půl druhého roku úspěšně fungujícím projektem. Od začátku tohoto měsíce jsme spustili obdobný projekt výdejního místa v obci Horní Radouň,“ doplnila před rokem Selicharová.

V Horní Radouni jsou poskytovány vybrané poštovní a peněžní služby v prostorách prodejny potravin, kde jsou v rámci její otvírací doby dobře dostupné.

Naštěstí ani v letošním roce nakonec Česká pošta nešla cestou uzavírání svých pracovišť v menších obcích, i když v jejím hledáčku se některé objevily. Novinkou je, že od července auta se znělkou poštovského panáčka rozvážejí čtenářům i Jindřichohradecký deník.