„Internetové připojení nabízíme několik let. V baru máme počítač s internetem, ale funguje tady i wifi. Připojit se může každý zdarma, pokud si objedná nějaký nápoj. Internet u nás využívá hodně lidí,“ sdělila barmanka Dada Clubu Háta Kasperová.

Pro hotely vyšší kategorie je v současnosti internet již nutností, patří ke standardním službám, které se nabízejí hostům. „Na internet se u nás hojně připojují všechny věkové kategorie. Hosté mají k dispozici jeden počítač v hale, ale mohou se připojit i na vlastním notebooku. Internet je bezplatný a funguje tu asi dva roky,“ konstatovat ředitel hotelu Zlatá Hvězda v Třeboni Petr Šot.

„Na internet se připojuji hlavně doma, na veřejnosti ho využívám jen zřídka, a to k přečtení pošty,“ sdělil Jiří Fiala z Žatce, který do města nad Vajgarem zavítal na návštěvu. Podle provozovatele Cyklopenzionu v Jindřichově Hradci Tomáše Chmely u nich nejvíce internet využívají hosté od 30 let, funguje zde wifi už přes rok a půl a hosté si mohou zapůjčit notebook.

Bezdrátový internet, rovněž bezplatně, mohou už přes půl roku využívat i hosté Kavárny Kamel. Jak potvrdila administrativní pracovnice Národního muzea fotografie, kde kavárna sídlí, Iva Korandová, nejvíce ho využívají lidé ve věku od 20 do 40 let.

Vlastní počítač k připojení, které je zdarma, ale musejí mít například hosté Penzionu na 15. poledníku v Jindřichově Hradci. Uvedl to jeho majitel Filip Vágner.