Třeboň
Dům Štěpánka Netolického
Císařovna Marie Terezie (1717–1780) a to, co nám z jejího panování zůstalo
Vernisáž od 14 hodin

Cizkrajov
Velká cena Třeboňska v požárním útoku
Memoriál Jana Štolby od 13 hodin

Suchdol nad Lužnicí
Hasičárna
Taneční zábava ke Dni matek od 14 hodin

Suchdol nad Lužnicí
Vlakové nádraží
Suchdolský vejšlap – kolem rybníků u Lomnice nad Lužnicí od 7:45 hodin

Stříbřec
Pěstitelská pálenice
Paličův košt - výstava ovocných destilátů spojená s ochutnávkou od 10 hodin

Jindřichův Hradec
Městská vyhlídková věž
20. ročník Běž na věž od 8:30 hodin


Jindřichův Hradec
Tyršův stadion
Jak se vaří zdraví od 13 hodin


Jindřichův Hradec
Dům dětí a mládeže
Šachový turnaj – O cukrovou šachovnici od 8:30 hodin

Slavonice
Spolkový dům
Společná férová snídaně a blešák od 9 hodin

Jindřichův Hradec
Zámecká zahrada
Férová snídaně NaZemi od 10 hodin
(v případě deště Čajovna U Zámku)


Dačice
Sportovní hala
Roztančená kostka cukru od 10 hodin

Dačice
Kočárkový a koloběžkový průvod městem od 14 hodin

Jindřichův Hradec
Kino Střelnice
Šmoulové: zapomenutá vesnice od 15 hodin
Uteč od 17:30 hodin
Král Artuš: Legenda o meči od 20 hodin

Jindřichův Hradec
Základní umělecká škola
Koncert S(w)inging saxophones od 16 hodin

Deštná
Kulturní dům
J. M. Synge: Hrdina západu – hraje DS Jablonský od 19 hodin


Dačice
KD Beseda
Sobotní májový večírek – Junior Band od 20 hodin

Třeboň
Divadlo J. K. Tyla
Do hrobu snadno a rychle – hraje DS Kajetán od 19:30 hodin

Chlum u Třeboně
Náměstí
Chlumský jarmark od 13 hodin

Třeboň
Zámecký park
Férová snídaně od 10 hodin

Třeboň
Dům přírody Třeboňska
Jarní budíček s Mildou Dubulíkem od 8 hodin

České Velenice
Sídliště Na Sadech
Předání, křest a svěcení nového hasičského vozu od 14 hodin
Program:

14:00 - začátek akce ,vystavení vozu
14:30 - oficiální zahájení
15:30 - žehnání vozu a praporu
16:00 - Glamini - hudební vystoupení vokální skupiny
16:30 - Marathon /hudební vystoupeni rockové kapely
17:30 - Soptíci SDH Hamr - vystoupení malých hasičů
17:50 - SMILE - taneční vystoupení malých hasiček
18:00 - kapela Marathon
18:30 - Country tance
18:45 - kapela Marathon
20:00 - Farida - orientální tance
22:20 - 22:00 - kapela Marathon

Třeboň
Lázně Aurora
Javor a Javoráček – Folklorní vystoupení od 19 hodin

Třeboň
Kino Světozor
Šmoulové: Zapomenutá vesnice od 17 hodin
Zahradnictví: Rodinný přítel od 20 hodin