Zastupitelé Suchdola na svém středečním zasedání schválili vyhlášku ohledně stanovení podmínek pro pořádání, průběh a ukončení tanečních zábav, diskoték a jiných kulturních podniků pro veřejnost k zajištění veřejného pořádku.Ta mimo jiné v otevřených prostorách upravuje dobu pro ukončení akcí. Kulturní akce a hudební produkce jsou časově omezeny ve všední dny do 22. hodiny a víkendu do 23 hodin.

„Tato vyhláška již existovala, pouze na základě mnoha stížností občanů jsme se rozhodli pro její úpravu. To, že bude omezovat provoz podniků, je lichá obava. Organizátoři akcí budou mít možnost požádat zastupitelstvo o výjimku a rada bude citlivě přistupovat a reagovat tak, aby ve městě nebyl omezen kulturní život," uvedl suchdolský starosta Pavel Mráček. Je si přitom vědom, že může nastat i negativní reakce. „Vyhláška ale nebude platit hned, nejdříve musí být zveřejněna. Informovali jsme zastupitele, že po letní sezoně se ještě vrátíme k projednání a případným úpravám podle reakcí při vyzkoušení v praxi," informoval.

Organizátor akce musí podle nového nařízení o výjimku požádat minimálně 30 dní dopředu. Například provozovatelka zařízení Camp Paris Jana Školková neskrývala překvapení. „O vyhlášce vůbec nic nevím. Kemp je v provozu přes léto a kulturní akce, zábavy a koncerty většinou řešíme dva až tři týdny dopředu podle dlouhodobé předpovědi. Děláme to přece kvůli lidem. A ti přicházejí většinou až kolem desáté. Kdybychom je v jedenáct vyhnali, nebylo by to příjemné. Akce musíme zafinancovat, kapely jezdí někdy hodně zdaleka a začínají hrát také po deváté hodině. Na dvě hodiny by se to nevyplatilo jim, ani nám. A žádat měsíc dopředu? Jsme tu jen přes léto a vše se odehrává podle počasí," tvrdí Jana Školková.

Vzhledem k tomu, že vyhláška začne platit už od 9. července, lze v Suchdole stran tohoto poněkud kontroverzního kroku očekávat perné léto.

Simona Vaňková