Na náměstí T. G. Masaryka už stojí vánoční strom, který městu věnovala místní obyvatelka Milena Hojková. „Chtěli bychom jí za tento krásný strom samozřejmě poděkovat,“ říká starosta Luboš Hešík.

Vedoucí suchdolského odboru kultury Daniel Veith informoval, že zhruba devítimetrový strom bude rozsvícený o první adventní neděli 3. prosince v 17 hodin, přičemž předcházet tomu bude průvod od místní školy a vyhrávat bude kapela Lazaret. Ve stejnou dobu rovněž rozsvítí vánoční stromy i v místních částech Suchdola. Hned následující sobotu mohou Suchdoláci načerpat vánoční atmosféru na tradičním jarmarku, který se tentokrát ponese v jazzovém duchu. "Trochu jsme obměnili scénář, zahraje Třeboňský swingový výběr. Ale akce je jinak tradičně ve spolupráci se základní školou a nechybí trh výrobků dětí," upřesnil Daniel Veith.

Česko zpívá koledy 13. 12. 2017Zdroj: archiv DeníkuNa třetí adventní neděli pak v Suchdole chystají adventní koncert. Začne v 18 hodin v kostele sv. Mikuláše a tentokrát vystoupí pěvecký spolek z Kaplice. "Těch akcí je ale mnohem víc," upozornil. Chystá se i adventní přednáška Putování za vanilkou, která je na programu 7. prosince v 17.30 hodin. Děti se mohou těšit na pohádky i na Mikuláše a všichni si mohou přijít 13. prosince zazpívat k vánočnímu stromu koledy při tradiční akci Deníku Česko zpívá koledy.

Česko zpívá koledy v Kardašově Řečici.
Koledy si s Deníkem můžete zazpívat i vy

"Navíc jsme si řekli, že to spojíme s koncertem skupiny Emoce, který bude podle počasí buď venku u stromu nebo v kině," předesílá Daniel Veith. Dva dny po Česko zpívá koledy připraví v Suchdole ve spolupráci se Základní uměleckou školou v Třeboni vánoční miniturné, kde budou vystupovat žáci školy s vybraným programem. Ochuzeni nebudou ani vodáci, kteří se i letos sejdou 25. prosince na Vánoční jízdě ve vodácké základně u mostu na Klikov.