Problémy, které souvisejí s požíváním alkoholu na veřejnosti, má v Suchdole nad Lužnicí pomoci vyřešit veřejná vyhláška, která v těchto dnech vstupuje v platnost.

„Vyhlášku jsme vydali na základě podnětů některých našich občanů, kteří nás upozorňovali na určité problematické skupinky především v letním období," objasnil suchdolský starostaPavel Mráček.Podle jeho slov se především v místním parku shromažďovali lidé, kteří zde působili velice nepatřičně.

„Již v minulosti jsme zachytili určité signály, že ty problémy tady jsou, ale vše se později urovnalo, a tak jsme tehdy ani vyhlášku, s jejíž přípravou jsme tehdy již začali, nakonec nevydávali," pokračoval starosta.

Nyní už však město k řešení celé situace přistoupilo. „Zákaz se bude týkat v podstatě celého okolí naší základní a mateřské školy, kterou obklopuje právě zmíněný park," vysvětlil.

S takovým opatřením souhlasí iMiloslava Hoyerová,která sice žije v Kardašově Řečici, ale názor na tuto problematiku má jasný: „Vůbec mi to nevadí, že města a obce zavádí zákaz alkoholu. Když ráno nebo v poledne jdete městem a už vidíte kolikrát určité lidi pod parou, tak to není pěkný pohled. A ještě to kolikrát vidí malé děti, tak to si myslím není pro ně dobrý příklad!"

Suchdolští si od zavedení vyhlášky slibují, že tím zamezí právě takovým situacím, a to zejména v okolí školy. „Plánujeme i spolupráci s místní policií," dodal Pavel Mráček.

Vyhláška pamatuje i na situace, kdy postih ani ve vymezených lokalitách hrozit nebude. Zákaz popíjení se nebude vztahovat jednak na restaurační zahrádky, ale také na oslavy Silvestra a Nového roku.

Petra Jouzová