Slatinné lázně Třeboň se tak opět oděly do slavnostního hávu, pro návštěvníky byl připravený celodenní program.

Akce se nesla v duchu připomínky 160. výročí narození Berty Huckové, která jako první přišla s nápadem na vybudování slatinných lázní. Její otec, učitel Václav Hucek, lázně skutečně postavil a otevřel u Zlaté stoky v roce 1883. Jak zmínila tisková mluvčí třeboňské radnice, slatina je využívána coby hlavní léčivý zdroj v třeboňských lázních dodnes. Právě proto je jí také každoročně požehnáno. Tentokrát se požehnání ujal diecézní biskup J.E. Vlastimil Kročil. O zábavu se během dne postaralo Divadlo Kvelb, zahráli Třeboňští pištci, Šlágr band, Jan Smigmator a Swinging Trio, Orchester Jána Berkyho Mrenicu se sólistkou Jankou Orlickou a kapela Jelen. Zatančily mažoretky ze 6. základní školy v Jindřichově Hradci a třeboňská taneční skupina Break the Rules.

Zájemci se mohli do obou lázeňských domů vydat na komentované prohlídky. Za den jimi prošlo na 170 návštěvníků. Hlavní večerní program sledovalo na 700 diváků. Slavnostní ohňostroj v režii Milana Bauera ukončil program ve 22:15. Na místě bylo rozdáno v podobě suvenýrů přes tisíc balíčků s třeboňskou slatinou.

Slatinné lázně Třeboň
V roce 2016 využilo služeb Lázní Aurora 16 616 klientů z řad samoplátců a 6 182 klientů zdravotních pojišťoven, kteří čerpají komplexní, nebo příspěvkovou lázeňskou péči.
V případě Bertiných lázní v roce 2016 využilo služby 6 133 klientů z řad samoplátců, 3001 pak bylo klientů zdravotních pojišťoven.