„Nedostali jsme sice peníze z kraje, ale i tak jsme se rozhodli udělat potřebnou úpravu z našeho rozpočtu. Celkový stav vytápění v hale to již vyžadoval," objasnil místostarosta TřeboněZdeněk Mráz. Bylo proto zapotřebí udělat rozpočtové opatření, protože ve schválením rozpočtu na letošní rok s touto akcí nebylo počítáno.

Rada města již také odsouhlasila zhotovitele této veřejné zakázky, která město vyjde na 563 707 korun. „Hlavní část této sumy jde z finančních prostředků, které se nám podařilo ušetřit na zimní údržbě komunikací," dodal místostarosta.

Důvodem, proč se město i bez dotace rozhodlo rekonstrukci v hale provést, je především havarijní stav plynového kotle, který podle slov Zdeňka Mráze ohrožuje bezpečnost celého provozu. „To zařízení je v hale již více než devatenáct let a slouží nejen k vytápění, ale také k ohřevu vody. Poslední dobou jsme na něm zaznamenali opakované poruchy." Také nájemce již město žádal o nápravu.

Ve sportovní hale by tak v dohledné době měl být vybudován nový systém vytápění. Zároveň by mělo dojít ke stavebním úpravám v kotelně. Jak již dříve místostarosta Mráz pro Deník uvedl, počítá se zde se zcela novou technologií vytápění. „Vznikne tu sušárna a technická místnost," informoval. Hotovo by mělo být do začátku nové topné sezóny.

Petra Jouzová