Lidé sem podle dobrovolné pracovnice Soni Francové nosí zraněná a někdy i opuštěná zvířata, která najdou v přírodě. „Nejčastějšími návštěvníky útulku jsou draví ptáci, kteří utrpěli popáleniny od drátů vysokého napětí nebo mají zlomeninu například od srážky s autem,“ řekla dobrovolnice.

Pokračuje v tom smyslu, že největší nárůst nových obyvatel stanice je přes léto. Všude se totiž pohybuje hodně turistů, kteří chodí na túry a nacházejí podstatně víc zvířat. Dalším kritickým časem je jaro, když se líhnou malí opeřenci. Většinou vypadnou z hnízda a pečliví lidé je seberou a odnesou na záchrannou stanici.

„To je však zcela zbytečné. Matky se o své potomky postarají a nakrmí je i mimo hnízdo,“ upozornila na zákonitosti přírody Francová.
Momentálně se v záchranné stanici nachází tři ježci, kteří se vlivem tepla probudili ze zimního spánku, káně s částečně amputovaným křídlem a poštolka, která má rovněž poraněné křídlo. V minulosti zde našly azyl i dvě vydry.

„Když máme poraněné zvíře, tak spolupracujeme převážně s veterinářem ze Zoologické zahrady v Hluboké nad Vltavou a i se samotnou Zoo,“ dodala dobrovolnice.

Dagmar Novotná