Vysvědčení absolventům 4. B předávala Marie Dubová. „Byli fo fajn studenti, příjemní lidé a jsem za ty roky s nimi ráda. Praxe i odborné předměty studenty bavily. Byla to náročná příprava na maturitu, ale stálo to za to. Z odborných předmětů byla pro ně náročná například psychologie,“ sdělila třídní. Její slova doplnila Jaroslava Beldová, třídní 4. A. „Maturita byla poplatná době, bylo to trochu nezvyklé. Ale myslím si, že vše dobře dopadlo a vše se zvládlo. Maturita byla těžší v tom, že studenti museli najít motivaci, aby se sami připravovali,“ zamýšlela se po slavnostní události.

Někteří absolventi jsou již přijatí na vysokou školu. „Chystám se na záchranáře na Jihočeskou Univerzitu. Pak bych chtěl pracovat u záchranky. Nechci v budoucnu sedět nikde v kanceláři, práce s lidmi je fajn. Chodil jsem jako sanitář pomáhat do nemocnice. Vozil jsem například covidové pacienty na rentgenové vyšetření,“ přiblížil, jak vypomáhal v nemocnici Jan Brabec.

Lomnice nad Lužnicí.
Kulturní život je v Lomnici nad Lužnicí pestrý. Město obklopují rybníky

Další absolvent Tomáš Ludvík podotkl, že maturita byla jednodušší než očekával. „Měl jsem značnou výhodu v praktické části, protože mám odpracováno asi 400 hodin v hradecké nemocnici. Nejvíce jsem se naučil k maturitě z praxe v nemocnici. Byl jsem na covidové jednotce,“ přemítal student. „V nemocnici jsem se naučil i hodně teoretických věcí. Šlo to rychleji do hlavy než ve škole,“ řekl Tomáš Ludvík. Maturita nezaskočila ani Alberta Čekala. „Všichni jsme se snažili a dopadlo to nakonec dobře,“ shrnul.

Zdravotní sestrou chce být Adéla Plačková z Třeboně. „Bylo to nádherné celkově ten den. Bylo to dojemné… Chystám se studovat sestřičku na JČU. Krve se nebojím, mám dobrý vztah s lidmi. Oba rodiče dělají ve zdravotnictví. Mamka je optička, taťka pracuje také ve zdravotnictví. Maturita byla o něco těžší, tím, jak jsme byli doma,“ zhodnotila Adéla Plačková. Chystá se nyní s dalšími studentkami užívat volné dny. „Myslím si, že s partou ze školy pojedeme někam k moři. Chtěla bych si teď odpočinout,“ zmínila studentka.