Václavskou čeká opět kompletní rekonstrukce včetně vodovodu, kanalizace, výstavby nové dešťové kanalizace, stavebních úprav veřejného osvětlení a uložení chrániček městské optické sítě. „Rekonstrukce bude provedena v úseku navazujícím na třetí etapu, a to od křižovatky s ulicí Československých legií až za křižovatku s ulicí Na Točně. Práce začnou 2. května a hotovo by mělo být 14. října letošního roku,“ doplnil místostarosta Jindřichova Hradce Miroslav Kadeřábek. Objízdná trasa povede během uzavírky okolními ulicemi.

Předchozí třetí etapa opravy ulice trvala od 19. dubna do 30. září loňského roku. Opravoval se úsek od křižovatky s ulicí U Nemocnice až po křižovatku s ulicí Československých legií.

Policista obžalovaný ze zabití a zneužití pravomoci u Krajského soudu v Českých Budějovicích v pondělí 14. března.
Chataři ze Smržova stojí za policistou, který zastřelil muže u Dvořiště

Václavská ulice prochází postupnou rekonstrukcí už od března roku 2017. Práce na na všech třech úsecích v celkové délce zhruba 600 metrů trvaly přibližně 15 měsíců a stály 45 milionů korun. Akce je financovaná z městského rozpočtu.

Letos by měla jindřichohradecká radnice nechat zpracovat projekt na poslední, pátou etapu rekonstrukce Václavské ulice. Půjde o 300 metrů dlouhou část od točny po nový kruhový objezd směrem k silnici první třídy směrem na Třeboň.