Jak zmínila mluvčí radnice Eliška Čermáková kromě nového povrchu vozovky, byla také kompletně vyměněna kanalizace, vodovod a veškeré sítě. "Oprava zahrnovala i výměnu veřejného osvětlení, vybudování nových zastávek a kontejnerových stání nebo také stavbu chodníku pro pěší na místě vyšlapané pěšiny ze zastávky k poliklinice," přiblížila celkovou renovaci. Rekonstrukce, která začala 1. března, stála 20,3 milionu korun.

Slavnostní otevření Václavské ulice se uskutečnilo v pondělí 14. září v 7.30 hodin před vjezdem do polikliniky. Pásku přestřihl starosta města Jan Mlčák, zástupce projektantské firmy Michal Šedivý a zástupce zhotovitele Karel Welzl.

NARAZILI NA SKÁLU

"Původně měly práce skončit už na konci srpna, kvůli skalnímu masivu, na který dělníci narazili pod povrchem silnice, se ale oprava o dva týdny protáhla," dodala mluvčí, proč došlo k prodloužení termínu.

Během rekonstrukce byla Václavská ulice v opravovaném úseku uzavřena a nefungovala ani zastávka poliklinika. "Při poslední fázi oprav, kdy došlo na křižovatku s ulicí U Nemocnice, byla přesunuta také zastávka U Nemocnice a změna se týkala i veřejné linkové dopravy," upřesnila Eliška Čermáková s tím, že po slavnostním otevření už veškeré autobusy jezdí podle běžných jízdních řádů.

INFOBOX: První etapa opravy Václavské ulice byla realizována už v roce 2017, kdy se opravoval úsek od od křižovatky s ulicí Vídeňskou za křižovatku s ulicí Mlýnskou. Třetí etapa v příštích letech naváže, tam kde se skončilo nyní a bude se týkat zbytku Václavské ulice až k sídlišti Hvězdárna.