V letošním roce je jí již deset let. Jak nápad na tento stánek vznikl, popsal majitel Jiří Smrž: „Inspiroval jsem se v jiných městech, v Českých Budějovicích měli několik stánků s tímto občerstvením a v Jindřichově Hradci nebyl žádný.”

Proto se rozhodl vytvořit stánek v podobě chaloupky, který stojí přímo u vánočního stromku a dotváří tak adventní atmosféru.

„Každý rok jsme chaloupku posunuli o stupeň výš, nejenom v sortimentu, ale také ve stánku samotném. Celkově je chaloupka hezčí a větší,” uvedl dále Jiří Smrž.

Chaloupku si mohou lidé najít také na sociální síti facebook, kde má už 450 přátel. Zamilovaly si jí všechny generace, jak děti, které chodí na nealkoholický punč a další teplé nápoje, tak dospělí a starší lidé. Za deset nápojů navíc dostane každý jedenáctý zdarma.

V chaloupce nyní prodává Petr Marhoun, který má přezdívku Murphy. „Pracuje se tu dobře, lidé jsou většinou dobře naladění. Jak se říká, zklamat může jen počasí, nikdy ne zákazníci.”

Největší zájem je podle jeho slov o klasický punč. V chaloupce používají ten od Fruka - Schulz, který je podle srovnávacích studií údajně velmi kvalitní. Dále je oblíbená kanadská brusinka a také nealkoholické nápoje. Specialitou chaloupky je však nápoj zvaný Lavina. Ta není úplným jindřichohradeckým originálem, má základ v horkých střediscích, kde se ale pije často s jiným alkoholem.