Vánoční výzdoba jindřichohradeckých ulic se nebude lišit od předchozích let. Městské služby letos nové světelné dekorace nenakupovaly, pouze opravily rozbité nebo nesvítící kusy. „Máme 180 ozdob na veřejném osvětlení a deset uličních převěsů. Zdobíme také starou i novou radnici, městskou věž, fontánu na náměstí Míru, balkon Kaštánku a Kulturní dům Střelnice,“ vyjmenoval ředitel služeb města Ivo Ježek s tím, že v každé místní části pak ještě pracovníci služeb nazdobí vánoční stromy.

Návrh nové světelné dekorace na fontáně, která zkrášlí Masarykovo náměstí. Oproti obrázku by měla by být otočená naproti Střelnici.
Advent v Jindřichově Hradci začne už za měsíc. Město si připravilo překvapení

Advent ve městě zpestří nová světelná instalace na Masarykově náměstí. „Tomu, aby se lidé v horní části pozastavili a strávili tam nějaký čas, chceme pomoci právě novou vánoční ozdobou. Umístíme ji v oblasti fontány, která tryská ze země. Jedná se o 3D dekoraci, kde se lidé budou moci vyfotit. Bude opatřená znakem města,“ popsal jindřichohradecký starosta Michal Kozár. Nová světelná výzdoba bude mít podobu velkého oblouku, pod který se vejde až pět lidí. Z obou stran ho doplní svítící andělé. Případné vandaly by měl varovat fakt, že výzdoba bude stát jen několik desítek metrů od služebny městské policie.

V letošním roce začne advent v Jindřichově Hradci už 20. listopadu, kdy se otevřou vánoční chaloupky. Služby města je už tradičně nainstalují na náměstí Míru, pět nových chaloupek nově přibude i na Masarykově náměstí v prostoru u kašny, zády ke Klášterské ulici. Veškerá vánoční výzdoba ve městě se rozsvítí společně s vánočním stromem na náměstí Míru v sobotu 2. prosince v 18 hodin.