Bez jakéhokoliv předchozího signálu obdržel starosta Nové Včelnice Jaroslav Hřebík dopis, ve kterém ho všech deset zastupitelů vyzývá, aby odstoupil ze své funkce, nebo ho na dalším zasedání odvolají.

Zastupitelé poukazují na nedostatek informací. Těch ale podle starosty Jaroslava Hřebíka měli vždycky dost. „Protože jsme jedenáctičlenné zastupitelstvo, nemáme radu. Místo toho se tedy scházíme dopředu se všemi zastupiteli na pracovních jednáních. Tam můžeme vše prodiskutovat. Poté se teprve konají veřejná zastupitelstva. Zbytek informací dostanou všichni členové na vyžádání na úřadě,” popsal starosta.

Se zastupiteli od doručení dopisu na začátku listopadu na téma odvolání nehovořil, protože ani oni neměli předchozí snahu o navázání komunikace na toto téma. Vše se tedy rozhodne až na zasedání zastupitelstva, které se uskuteční už vdnes 28. listopadu od 18 hodin. O důvodech, proč chtějí zastupitelé odchod Hřebíka, místostarostka Věra Davidová odmítla telefonicky hovořit. „Po telefonu nehodlám nic sdělovat,” uvedla s tím, že výsledek pondělního jednání není vůbec jistý a nelze jej tedy předjímat. Jedním z důvodů měla být údajně obnova trávníku na fotbalovém hřišti.

Tělovýchovná jednota podala sama žádost o dotace a realizovala opravu bez vědomí radnice a zastupitelů. Po městě chtěla pak doplatit chybějící částku půl milionu.

Na otázku, zda problém s obnovou trávy na fotbalovém stadionu není pouhou záminkou, starosta odpověděl: „Ano, myslím si, že je to opravdu hledání záminek. Nedělám si iluze, že jsem dokonalý starosta, ale za své devítileté působení jsem se dostal blíž ke zdrojům a chtěl jsem pro Včelnici dosáhnou ještě na nějaké dotace.” Pokud ho zastupitelé odvolají, bude kandidovat opět v dalších volbách. „Nové volby jsou za tři roky. Pokud bude nyní nové vedení, tak za tři roky se ukáže, co dokázalo změnit,” dodal.