„Špína se rychleji udělá, ale hůře čistí,“ reagoval včera ředitel jindřichohradecké 4. základní školy Karel Matlas na negativní diskuzi, kterou vyvolala petice. Ta vznikla na základě výpovědi pro nadbytečnost jedné z učitelek. Její výpověď pro nadbytečnost byla totiž podle petice neoprávněná. Kvůli prověření celé věci se ve škole uskutečnil vnitřní audit a přijela také Česká školní inspekce.

„Až dostaneme výslednou zprávu, bude se jejím obsahem zabývat rada města. Do té doby bychom nechtěli první výsledky kontroly zveřejňovat,“ sdělil místostarosta města Bohumil Komínek.

Škola se dříve potýkala také s menším počtem žáků, proto jí nynější petice na dobrém jméně nepřidala. „Chtěl bych, aby škola v budoucnu získala nový směr a veřejnost ji začala chápat jinak než nyní.

Škola není špatná, ale je třeba obnovit jejího ducha,“ pokračoval dále místostarosta Bohumil Komínek. „O výsledcích inspekce se dozvím, až budu mít zápis. Předběžné výsledky jsou kladné, ale předpokládám, že se drobnější nedostatky objeví. Protože cílem každé inspekce je najít chyby, proto se provádí,“ uvedl ředitel Karel Matlas. Ředitel školy by si do budoucna přál, aby se rozvášněná situace kolem školy uklidnila.

„Negativa, která tato kampaň vrhla na školu, se do budoucna pokusíme naší dlouhodobou mravenčí prací změnit,“ popsal Karel Matlas.