Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ve Studené nahradila obvodní oddělení policejní stanice

Jindřichův Hradec – Nutnost hledat úspory v podobě razantních škrtů u policie se dotkne i Jindřichohradecka. Vedoucího jindřichohradeckého územního odboru Policie ČR Josefa Heše jsme se ptali především na konec obvodního oddělení ve Studené.

4.1.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotografieFoto: Foto: Deník

Pod Javořicí zůstane osm policistů. Nová stanice vznikla i v Chlumu u Třeboně.

V souvislosti s úspornými opatřeními skončí obvodní oddělení ve Studené a zůstane zde pouze detašované pracoviště. Můžete přiblížit, jaká bude jeho podoba, kolik zde zůstane policistů a jak bude rajón studenského obvodu rozdělen mezi ostatní oddělení?
Obvodní oddělení Studená bylo zrušeno k 31. prosinci 2010. Od 1. ledna 2011 bude ve Studené zřízena policejní stanice obvodního oddělení v Jindřichově Hradci. Na této policejní stanici bude nadále vykonávat službu osm policistů. Vlastní plánování služeb bude plně v kompetenci vedení obvodního oddělení v Jindřichově Hradci.

Myslím, že by nebylo vhodné sdělovat podrobný systém služeb, ale obecně lze říci, že občanům Studenska budou v denní době každý den k dispozici policisté zařazení na policejní stanici ve Studené, tedy ti, které již znají, a v noční době bude služba kombinovaně zajišťována jak těmito policisty, tak policisty z Jindřichova Hradce, Dačic a Nové Bystřice v souladu s novým územním rozdělením bývalého obvodního oddělení Studená. Pokud jde o rozdělení územního obvodu současného obvodního oddělení ve Studené, pak mohu říci, že největší část včetně samotné obce Studená připadne obvodnímu oddělení v Jindřichově Hradci, dále část připadne obvodnímu oddělení Dačice a malá část oblasti Kunžatecka připadne obvodnímu oddělení Nová Bystřice. Přesné údaje o tom, které obce připadnou pod které obvodní oddělení, budou v nejbližší době zveřejněny v tisku samostatnou zprávou.

Občané jsou většinou skeptičtí v momentě, kdy se někde začne rušit policejní pracoviště, neboť mají obavy, že v místě pak začne přítomnost uniformovaných mužů chybět. Jak moc se změna obyvatel Studenska dotkne?
Rád bych zdůraznil, že nejde o zrušení policejního pracoviště ve Studené, jde pouze o změnu jeho formy. Domnívám se, že pro občana není klíčové, zda se toto pracoviště jmenuje obvodní oddělení, nebo policejní stanice, podstatné je, že policisté ve Studené zůstanou, i když jich bude méně. Předpokládám, že občané Studenska sledují celostátní média, kde bylo již mnoho a mnoho řečeno o nutnosti úspor v Policii ČR. My jsme se snažili při rozhodování o dalším osudu obvodního oddělení Studená o to, abychom významně ušetřili finanční prostředky na provoz policejního pracoviště ve Studené s co nejmenším dopadem na výkon služby, a tedy i na servis pro občany tohoto regionu. Toto se snad podařilo, a to i díky velmi vstřícnému postoji vedení Obecního úřadu ve Studené, které pochopilo složitost situace a nabídlo nám vhodné prostory, do kterých bude možno policejní stanici přestěhovat. Tohoto vstřícného přístupu si velice vážíme.

Rozdělení sídel z oddělení Studená:
Obvodní oddělení Jindřichův Hradec: Bednáreček, Bořetín, Horní Meziříčko, Horní Němčice, Jilem, Nová Olešná, Popelín, Strmilov, Střížovice, Studená, Zahrádky, Mutyněves a Malý Ratmírov

Obvodní oddělení Dačice:
Heřmaneč, Lipnice, Brandlín, Radlice, Podlovka, a Velká Lhota
Nová Bystřice: Člunek, Kunžak

Chystají se v novém roce na Jindřichohradecku ještě nějaké další změny u policie?
V současné době prožíváme období poměrně rychlých změn a já mnohdy s nadsázkou říkám, že nevím, co bude za týden, natož abych řekl, co bude příští rok. Změn bylo za poslední roky u Policie ČR už tolik, že jen doufám, že tento trend nebude pokračovat. Pokud jde o změny, o kterých vím a které může občan pocítit, pak jsou to změny související se změnami v cizinecké policii a to odchod cizinecké policie z Nové Bystřice, kde nadále zůstane jako nyní obvodní oddělení policie, a dále odchod cizinecké policie z Chlumu u Třeboně, kde jako náhrada byla od 1. ledna zřízena policejní stanice obvodního oddělení v Suchdole nad Lužnicí, a to v prostorách po cizinecké policii.

Autor: Lenka Novotná

4.1.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Chtěl si ponechat nalezený mobil

Pěvecký sbor Smetana. Ilustrační foto.

Ve čtvrtek můžete do kina i za hudbou

Prachatický hospic je hlavně o radosti

Prachatice - Hospic sv. Jana N. Neumanna v Prachaticích není jen o smutku, bolesti a slzách. Dokazuje to nová kniha, kterou hospic vydal, s názvem Vinnetou se chce bratřit a další tajemství prachatického hospice.

Hradečtí basketbalisté podlehli Kolínu, ztráceli hlavně na doskoku

Jindřichův Hradec/ANKETA/ – Jindřichohradečtí basketbalisté podlehli na domácí palubovce Kolínu 82:95 a v nejvyšší soutěži zůstávají jediným týmem, který ještě nezvítězil.

OBRAZEM: Pochlubte se, jak vám vyrostla dýně

Jižní Čechy - Letošní rok byl oproti loňsku velice příznivý pro růst dýní.

Opilec zpřelámal čtyřmetrovou lísku

České Velenice - Zbytečně zničená líska turecká stála město devět tisíc korun.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení