Třeboňský starosta Jan Váňa (ODS) začátkem června odhadoval, že by se dveře do areálu mohly otevřít zřejmě v polovině září. To se však nestane. Termín dokončení se nyní posouvá až na 27. října.

Rada města totiž schválila uzavření dodatku ke smlouvě o dílo na zhotovení rozšíření wellness centra lázní Aurora. Dodatek tedy řeší změnu termínu dokončení. Důvodů bylo podle slov tajemnice městského úřadu Petry Jánské několik. Ve většině případů podle ní za prodloužením stála pandemie koronaviru, která blokovala dodávky materiálů a služeb. Komplikací byly i zimní měsíce a s nimi spojená nepřízeň počasí.

Práce přibyly

Třeboňský starosta Jan Váňa (ODS) upřesňuje, co stavbu posouvá. Objem prací se prý navyšuje o deset procent. „Navýšili jsme rozsah díla. To znamená, že se posouvají termíny dokončení. Plánujeme v letošním roce zahájit a v příštím roce dokončit rozšíření saunového světa u lázní, který je v těsné blízkosti wellness centra. Práce zde zbrzdila kanalizace, která se ze saunového světa propojuje s kanalizací wellness. Tak se to udělalo najednou a došlo k časovému prodloužení,“ vysvětlil starosta.

Dále zmínil také vybudování nové retenční nádrže na dešťovou vodu. „Toto byly dvě významné změny, které způsobily zvýšení ceny a zpoždění,“ zdůvodnil s tím, že náklady stavby vzrostou o jeden milion korun.

Starosta Jan Váňa také poukázal na menší úpravy v projektu. „Česaný beton měl vést pod celou kolonádou. Nakonec jsme se rozhodli, že česaný beton se dávat nebude, a že položíme dlažbu. Ta je praktičtější, když bude potřeba něco opravit,“ domnívá se třeboňský starosta.

Nerezové bazény jsou podle něho už hotové a připravené. „Dochází k zásypům, instalují se čistírny, čerpadla v té technologické části. Co se týká nadzemních budov, tak hrubá stavba je také hotová. Mělo by se tento týden dokončit osazení oken, uvnitř se má omítat, měla by se začít dělat střecha. Areál je, aspoň doufám, dva měsíce před dokončením,“ uzavřel Jan Váňa.

Venkovní wellness buduje sdružení firem Metrostav a Památky Tábor. Bazény jsou navrženy s různou teplotou a hloubkou vody. Součástí areálu jsou rovněž odpočinkové zóny s lázeňským charakterem. Relaxační bazén bude rozdělený na dvě části, jedna bude mít teplotu vody 30 °C, druhá zhruba 35 °C. V areálu se dále počítá s vířivkou a kondičním bazénem.