ČSSD
K těm stranám, které již krajskou kandidátku představily, patří mimo jiné i Česká strana sociálně demokratická. Tu vede současný hejtman a Novobystřičák Jiří Zimola, Jindřichohradecko zde dále reprezentuje například Jiří Slíva z Českých Velenic nebo známý herec a poslanec Vítězslav Jandák. Do zákulisí vzniku kandidátky nechal nahlédnout předseda okresního výkonného výboru strany Stanislav Mrvka.

„Ten princip je veskrze demokratický, i když letos to bylo kvůli předčasným volbám trochu překotnější. Jednotlivé místní organizace podstoupí své kandidáty okresnímu výkonnému výboru, a ten je předá na kraj, kde se dále rozhodne v tajné volbě," vysvětluje Stanislav Mrvka, z jehož kandidatury nakonec sešlo. „Šlo o výklad jednoho článku v našich stanovách, podle kterého nesplňuji  stanovené podmínky," uvedl Stanislav Mrvka.

ODS
Naproti tomu Občanská demokratická strana představí své adepty na poslanecký mandát až dnes. Zda budou na seznamu i zástupci jindřichohradeckého regionu, tedy zatím není jisté.
„Samozřejmě, že svá želízka v ohni máme, ale definitivně rozhodne až oblastní sněm," podotkla manažerka Oblastního sdružení  ODS Jindřichův Hradec Jana Holcová – Drobilová.

KSČM
Pět zástupců vyslal do boje o parlament Okresní výbor Komunistické strany Čech a Moravy. Jeho předsedkyně Alena Nohavová dokonce figuruje na třetím místě kandidátky. „To, že se nám podařilo prosadit tolik kandidátů, je hlavně díky naší poctivé práci na Jindřichohradecku. Sestavení kandidátky nebylo nijak dramatické, my se tolik nehádáme, jako v jiných stranách. Diskuze se vedla jen okolo třetího a čtvrtého místa," popsal situaci ve straně místopředseda OV KSČM Stanislav Míka.

KDU-ČSL
Jasno o jihočeských kandidátech má i KDU-ČSL, kde je na pozici lídra dačický místostarosta Jan Bartošek. Jak uvedl předseda okresního výboru lidových demokratů Vít Svoboda, při výběru kandidátů v okresech se vycházelo z předpokladu, že výsledek dělají města. „Na Jindřichohradecku jsou tři pověřené obce 3. stupně. V Dačicích byl jasný Jan Bartošek, který je i krajským předsedou, a v Třeboni jsme vsadili na úspěšného komunálního politika, starostu Jiřího Houdka. Trochu více jsme museli hledat v Jindřichově Hradci, kde místní organizace navrhla Jana Jirků, který by se měl stát předsedou tamní organizace. Jedná se o novou tvář KDU-ČSL," popsal Vít Svoboda. Dodal, že tím, že Jindřichohradecko má vlastně lídra, ostatní kandidáti nejsou zcela v popředí.