Déšť a drapáky, to je recept na to, jak proměnit louku v bahniště, které poslalo k zemi nejednoho jezdce, s tím se ale u Hůrského rybníka u Adamova počítalo. „Trať je trošku rozblácená, ale nechá se to jet,“ hodnotil se smíchem v cíli první ze dvou dvacetiminutových rozjížděk Otto Horák (21) z píseckého týmu FICHTLshop. „Povedl se mi start, vyhrál jsem stylem start-cíl. Tým mi dobře připravil stroj, takže jede výborně.“ Nakonec si ze závodu odvezl hned dvě ze čtyř zlatých, vyhrál kategorii Stodolák (tj. neupravený Pionýr, tak jak „vyjede ze stodoly“) a také Klasik (částečně upravené Pionýry).

Jak se chránit před deštěm, řešil před závodem i David Kostroun (17) z Kamenice nad Lipou. „Balím ho do fólie, jinak by promokl,“ vysvětlil jeho tatínek, který ho k motorkám přivedl, ale sám už nejezdí. Davida v závodě nakonec zradil stroj, do cíle ho musel dotlačit, i tak se to ale do výsledků započítalo.

Fichtl cup Florida (jmenuje se podle zdejšího rekreačního areálu) bude na podzim slavit hned dvoje kulatiny. Bude to deset let od prvního závodu, který se jel 10. listopadu 2010, a pojede se tam už dvacátý závod. Závody motocyklů Jawa 50 Pionýr se ale jezdí po celé republice, jen v jižních Čechách na dvanácti místech. Letos se ovšem, hlavně kvůli koronaviru, nejede série jako v jiných letech, ale pouze jednotlivé závody, 64 terénních a 24 silničních. (Podrobnosti k nim jsou na webu jawa50zavody.wz.cz.)

Kromě Stodoláků a Klasiků se závodilo ještě v kategorii Extra Stodolák (jezdci nad 50 let a 105 kilo), kterou vyhrál Ladislav Kolečka, a také v Supersportech, kde zvítězil Jan Florián.

Další fichtl cup se jede v sobotu 18. 7. v Zadních Zborovicích na Strakonicku.