Lyžování

Podmínky prakticky na všech sjezdovkách na Jindřichohradecku jsou více než příznivé. V provozu jsou i ty lyžařské vleky, které si v uplynulých týdnech musely kvůli nepřízni počasí vybrat nucenou přestávku.

„U nás se lyžuje každé odpoledne už od středy, začínáme vždy ve čtrnáct hodin. Vlek bude v provozu nejen o víkendu, ale protože některé školy už mají jarní prázdniny, tak pojede i celý příští týden. Nyní provádíme ještě úpravu běžeckých tratí, aby byly na sobotu a neděli připravené," informoval František Adamec, jenž se stará o sjezdovku ve Studené.

Velké lákadlo si pro své návštěvníky nachystal lyžařský areál Hradiště u Nové Bystřice. „Na sobotu od 10 hodin pro všechny připravujeme testovací den s lyžemi nové konstrukce WEX, které je možné si zdarma vyzkoušet. K dispozici bude i konstruktér lyží, bývalý trenér akrobacie na lyžích Václav Vopalecký," zve provozovatel bystřické sjezdovky Michal Hána.

Na svahu u Nové Bystřice leží v současné chvíli až půlmetrová sněhová pokrývka, takže řádnému sportovnímu vyžití nic nebrání.

„Lyžuje se každý den od 9 do 20 hodin, jen o víkendu máme mezi 16. a 17. hodinou technickou přestávku. Co se týká běžkování, tak je to trochu horší. Nějaký sníh sice napadl, ale bohužel je to hodně odfoukané. Alespoň jeden okruh však určitě připravíme. Který to bude, se lidé dozví na našich internetových stránkách," slibuje Michal Hána.

Ideální lyžařské podmínky panují i na vrchu Čihadlo u Horní Radouně. „O víkendu jsme zasněžovali a navíc připadlo okolo patnácti centimetrů nového sněhu, čili stěžovat si rozhodně nemůžeme. V provozu je celý areál včetně pět set padesát metrů dlouhé dětské sjezdovky. V příštím týdnu se u nás díky jarním prázdninám bude lyžovat každý den. V pondělí od 13 do 17 hodin, od úterý do pátku pak dokonce od 13 do 20 hodin," říká jeden z provozovatelů tamní sjezdovky Jiří Šívr.

Zimní rallye

Dvanáctý ročník „Zimní radouňské hobby rallye 2013" se určitě uskuteční. Pořadatelé z CRT Radouň Motorsport se ji rozhodli uskutečnit za jakýchkoliv podmínek, což znamená, že i v případě oblevy. Soutěž se koná už nadcházející sobotu, přičemž ostrý start první sekce je na programu v 10 hodin, další potom ve 12 a 14 hodin. Na posádky čeká celkem 21 kilometrů rychlostních zkoušek.

Centrem závodu bude motokrosový areál v Okrouhlé Radouni, tedy místo, kde v létě leží servisní zóna „Radouňské rallye". Celá atraktivní podívaná tam startuje technickou přejímkou již ráno v 7 hodin. Organizátoři vypsali soutěže ve čtyřech třídách, a sice pro speciály, do 1400 cm3, nad 1400 cm3 a vozy s pohonem 4x4. Přestože je trať bezpečná, vedena po loukách a cestách a lze ji absolvovat s jakýmkoliv vozem, tak dvoučlenné posádky musí být vybavené helmami s homologací E, což je každá přilba na malý motocykl. Vzhledem k tomu, že se rallye nemohla uskutečnit v předem stanoveném (2. února) ani v náhradním termínu (10. února), tak se stačily přihlásit další posádky. Jen za poslední týden jejich počet narostl až na 93. Slavnostní ukončení závodu s vyhlášením výsledků je naplánováno v pohostinství v Kostelní Radouni od 16 hodin

Psí spřežení

nepojedou

Smůla provází letošní ročník oblíbeného závodu psích spřežení Českou Kanadou, který je velice populární u široké divácké obce. Závod musel být původně odložen kvůli nedostatku sněhu, ale nakonec se nebude konat ani v náhradním termínu, který připadl na tento víkend.

„Sníh nám sice napadl, i když těch osm až deset centimetrů by bylo na hranici sjízdnosti.Problém je ovšem v tom, že účast nám oproti řádnému termínu potvrdila jen zhruba třetina závodníků. Při takové účasti už by nebylo v našich silách celou akci finančně utáhnout. Nezbývá nám tak, než se těšit na příští rok a doufat, že nám bude přát více štěstí," potvrdil organizátor musherského klání Bohumír Kremlička.