V sobotu se v Jindřichově Hradci, v Kostelní ulici na prostranství před DADA clubem, odehraje šestý ročník hudební události DADA minifest. Živá muzika je na programu od 17 hodin do půlnoci. Postupně vystoupí kapely Pasiáns (blues/rock), The Rozladěn (psychede-lic/underground), D-Bandits (blues/jazz/funky/soul) a Janis Joplin Revival (blues/rock/soul). Vstupné na sérii koncertů je „do klobouku“.

Jako součást zářijových Dnů zdraví přichystali v Dačicích na sobotu Veletrh volnočasových aktivit. Uskuteční se v prostorách kulturního domu Beseda od 10 do 17 hodin. Návštěvníkům představí širokou paletu mimoškolních aktivit, výtvarné, hudební a sportovní workshopy, skákací hrad a další program.

Hned třikrát, v 16, 17 a 18 hodin, vyrazí v Třeboni v sobotu na hladinu rybníka Svět loď Petr Vok. Na její palubě se poveze jediný městský swingový orchestr – třeboňský Swingový výběr.

I další sobotní akce lázeňského města je zaměřená na hudbu – od 19 hodin se v divadle J. K. Tyla uskuteční klavírní recitál v podání pianisty Ilyi Kondratieva.

Ve Slavonicích bude v sobotu pokračovat program kulturního léta. Od 18 hodin se ve hřbitovní kapli sv. Kříže odehraje Kodex o Václavu IV. – hudební pásmo s průvodním slovem k 600. výročí smrti římského a českého krále.

Na pláž Malé tušťské pískovny se na sobotu chystá akce nazvaná Ahoj prázdniny. Od 10 hodin vypukne turnaj v plážovém volejbalu, od 14 hodin začínají závody na paddleboardech, od 16 hodin se nejmenší návštěvníci naučí tančit zumbu a od 18 hodin zahraje kapela Four Johns. Po celý den bude na místě připravená ukázka dakarového speciálu Tatra Phoenix s besedami o dakaru ve 13 a 16 hodin.

Milovníci ryb a pochoutek z nich připravených uvítají sobotní Kaprobraní na Farské louce v Lomnici nad Lužnicí. V 7 a 10.45 hodin budou děti závodit v rybaření, ve 14 a 16 hodin jsou plánované přednášky o přírodě v podání zoologa Jiřího Neuderta. Nebude chybět mistrovství v opracování kapra, řezbář s motorovou pilou, košíkář a další stánkaři a vystupující.

S létem se v neděli od 13 do 17 hodin rozloučí v Zooparku Na Hrádečku v Horní Pěně. Pro děti je nachystána spousta atrakcí, soutěž o ceny, skákací hrad, kouzelník, malování na obličej, vůz Agrola a další. Průjezd Dolní Pěnou je uzavřený, proto je nejlepší přijet přes Horní Pěnu od Jindřichova Hradce.