VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vítěz ankety Talent má nejraději moderování

Jindřichův Hradec – Žák 9. třídy 2. základní školy v Jindřichově Hradci Vít Zeman je velmi talentovaný a všestranně nadaný. Důkazem toho je prvenství ve všestranné kategorii každoroční ankety Talent roku, kterou vyhlašuje českobudějovický dům dětí a mládeže. Vít Zeman byl do ankety nominován, protože dosáhl 2. místa v celostátním kole soutěže v komunikaci Mladý Demosthenes.

24.2.2011
SDÍLEJ:

Vítěz krajské ankety Talent roku 2010 Vít Zeman.Foto: Deník/ Renata Pávková

Byl členem týmu, který reprezentoval školu v Dopravní soutěži mladých cyklistů a který vybojoval 2. místo v okresním kole této soutěže. Pravidelně se zúčastňuje i řady oborových olympiád, má 1. místo v českém jazyce ve školním kole i olympiády v jazyce anglickém. V červnu obdržel od starosty města cenu za nejúspěšnější žáky a studenty základních a středních škol. Je předsedou školního parlamentu. Moderuje spoustu významných akcí a podílí se na jejich organizování. Spolupracuje s jindřichohradeckou neziskovou organizací Hippolyt, která se zabývá přípravou různých programů pro děti, mládež i dospělé.

Máš dlouhý seznam zájmových činností i úspěchů, kterým aktivitám se věnuješ nejčastěji?
Určitě je to literárně dramatický přednes a moderování. Moderoval jsem již školní benefiční koncert na podporu adopce na dálku, kterou máme v Indii. Jinak většinou moderuji za spolek Hippolyt, který pořádá v Jindřichově Hradci například nekuřácké plesy, karnevaly a další kulturní programy. V Hippolytu mě dokonce zvolili za člena, za což jsem moc rád. Dále v podstatě spolumoderuji akce za Spolek svatého Jana křtitele v Deštné a také spolumoderuji za organizaci Roska.

Jakou z těchto činností máš nejraději?
Určitě uvádění a moderování. Při moderování člověk nějakým způsobem komunikuje s lidmi. Lidé ho vnímají a moderátor zase vnímá je, komunikují s ním a v tom je ten krásný pocit. Je to prostě specifický pocit sám pro sebe.

Chtěl by ses moderování věnovat i budoucím životě?
Určitě, když bude příležitost. V první řadě bych chtěl vystudovat gymnázium. Co se týká další školy, tak v Praze je moc pěkná škola – Moderátorská škola D3, je to vyšší odborná škola. Ale jinak bych chtěl studovat management, abych měl jistotu i jiného povolání.

Byl jsi druhý nejlepší v soutěži Mladý Demosthenes, v čem soutěž spočívá?
Člověk si vymyslí svůj monolog, na své vlastní téma, dlouhý zhruba dvě minuty. A poté ho před odbornou porotou prezentuje, takhle postupuje do dalších kol až do celorepublikového. Ve státním kole jsou v hodnotící porotě pak už také známé osobnosti.

V čem spočívá monolog, musí mít nějaká pravidla?
Monolog může být vymyšlený v podstatě o čemkoliv a jakkoliv. Může tam být samozřejmě nějaký příběh od pohádky až po nějakou úvahu. Musí to být postaveno tak, aby to zaujalo posluchače, aby to zaujalo porotu. Já se snažím, aby moje texty byly vtipné a odlehčené, ale na druhou stranu, aby se nad nimi mohl člověk zamyslet.

Uvažoval jsi někdy o hraní divadla?
Divadlo hraji na amatérské úrovni se Spolkem svatého Jana Křtitele z Deštné. A chodím do dramatického kroužku.

Připravuješ se nyní opět na nějakou soutěž?
Určitě, 15. března se koná okresní kolo soutěže Mladý Demosthenes. Asi za dva týdny se dále uskuteční okresní kolo recitační soutěže. Dále 9. března se koná okresní kolo zeměpisné olympiády.

Máš nějakou nejvyšší metu, které bys chtěl v soutěžích dosáhnout?
Určitě bych se chtěl znovu umístit v Demosthenovi, už pracuji na svém tématu, už je ve fázi učení a pilování textu. Mám odlehčené téma Murphyho zákony. Úplně poprvé si také vyzkouším zeměpisnou olympiádu.

Do jaké míry se věnuješ zdravovědě a koníčkům z této oblasti?
Je to okrajová činnost. Ve zdravovědě ale také musí fungovat komunikace, když jeden vyšetřuje pacienta, ptá se co se stalo, uklidňuje ho a druhý ho pak ošetřuje fyzicky.

Máš při svých zálibách čas také na kamarády?
Ano, určitě. Jinak jsem rád, že mám všestranné zájmy. Je to lepší, než kdybych se jen doma nudil například u počítače a hrál hry, i když u počítače jsem občas také.

Autor: Renata Kočí

24.2.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.
1

Muž si ustlal u kolejí, měl velké štěstí

Vážná nehoda na silnici I/20 u Semic.
AKTUALIZOVÁNO
4

U Semic se stala nehoda. Řidič a dva malí synové jsou vážně zraněni

OBRAZEM: Města vítala nové občánky

Třeboň - V lázeňském městě se konalo slavnostní vítání nově narozených dětí.

OBRAZEM: Dění v Bystřici pravidelně oživuje divadlo

Nová Bystřice - V Nové Bystřici se pravidelně konají divadelní představení pro děti i dospělé.

OBRAZEM: Fotbalisté Buku sesadili Studenou z čela přeboru

Jindřichohradecko -  Fotbalový přebor mužů má o víkendu na programu zápasy 9. kola.

OBRAZEM: Malí hradečtí školáci se učí bruslit

Jindřichův Hradec – Školáci z jindřichohradeckých základních škol se pět zapojili do projektu Škola bruslení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení