„Provoz jsme spustili už 29. prosince a jsme sami překvapení, kolik sem jezdí lidí. Většinou se sezona rozjíždí pozvolna,“ říká spokojeně manager Ski klubu Čihadlo v Horní Radouni Radek Průša.

Provozovatelé vleku v Horní Radouni i na Hradišti mají k dispozici sněžná děla. Aby mohli vlekaři zasněžovat, musí být v noci minimálně mínus čtyři pět stupňů pod nulou. „Nejde zasněžovat za provozu. Nemůžeme riskovat bezpečnost lyžařů. Navíc je potřeba, aby si sníh tak dvě hodiny sednul a pak ho můžeme rolbovat,“ popsal Průša.

Lidé se znovu naučili jezdit i na sjezdovku u Hradiště nedaleko Nové Bystřice. Láká je sem i nabídka ski busu, který je zdarma přiveze za zimními radovánkami. „Musí být alespoň pět lidí a maximálně osm. Na zavolání pro ně přijedeme do Jindřichova Hradce i do Nové Bystřice,“ vysvětlil provozovatel vleku Michal Hána.

Ještě větším lákadlem může být pro lyžaře padesátiprocentní sleva na na časovou i bodovou jízdenku. Sleva platí ještě do středy.
„Vyhlásili jsme soutěž o nejlepší fotografii sjezdovky Hradiště. Snímky mohou lidé posílat až do konce ledna. Fotky zveřejníme na webu a nechám hlasovat. Vítěz dostane celodenní permanentku,“ informoval Hána.

Pokud se výrazně nezmění počasí, mohl by sníh na Hradišti vydržet ještě čtrnáct dní.

Aktuální situace na sjezdovkách.