Poté, co si jej mohli dopoledne prohlédnout zástupci firem, které se na opravě podílely, vedení města a další hosté, pro veřejnost byl slavnostně uveden do provozu ve 13 hodin.

Původní stavba z roku 1991 tak zejména díky přístavbě relaxačního centra zvýšila svou plochu z 1250 na 2160 metrů čtverečních. Kromě vířivek a dalších atrakcí do budovy přibyl výtah, takže se stala bezbariérovou. Milovníci sauny nyní budou mít možnost vybrat si hned ze tří typů, v nabídce je finská, bylinná a infrasauna, novinkou je také prostor pro koupání kojenců.

„Je to jedna z největších staveb v novodobých dějinách města,“ uvedl starosta Jindřichova Hradce Karel Matoušek. Podle jeho slov stála celková rekonstrukce plaveckého stadionu 174 milionů korun, přičemž 60 milionů činily dotace z Regionálního operačního programu. „Ačkoliv stavba byla v mnohém složitá, spolupráce všech firem byla velmi dobrá,“ pochválil Karel Hron, ředitel společnosti Stavcent, která byla společně s firmou Arstav generálním dodavatelem stavby.

Zprovoznění bazénu si nenechal ujít ani jihočeský hejtman Jiří Zimola. „Trochu jsem zkoumal vztah mezi politiky a vodou. A mají hodně společného, protože politici také proplouvají nejrůznějšími vodami, aby jejich výkon byl co nejlepší. Někdo plave s proudem, někdo jako losos proti proudu, jiní jsou dravými štikami, další línými kapříky, kteří si svou vodu nevypustí, jiní zase pouští kvůli politice k vodě i své životní přátele, či dokonce partnery,“ vyjmenovával spojitosti hejtman. Jindřihohradeckému bazénu pak popřál, aby byl hojně navštěvován. „Rád se sem budu jezdit koupat, i když jak jsem zjistil, lístky jsou zde podle velikosti, a tak budu mít asi jeden z nejdražších,“ dodal s úsměvem.