Na jindřichohradeckém městském úřadu  je pro všech 104 volebních okrsků  pověřeného úřadu vyzvedli již minulé úterý a distribuovali je do obcí. „Konkrétně v Jindřichově Hradci byly volební lístky do konce týdne roznesené. Může se ale stát, že se nedostaly ke všem voličům. Někde jsou třeba špatně značené schránky, nebo občan bydlí jinde, než má trvalé bydliště, podle kterého se lístky roznášejí, a špatně se to dohledává," naznačuje možnosti, proč se někdo zatím volebních lístků nedočkal, tajemník jindřichohradeckého úřadu Karel Přibyl a dodává, že pro takové případy jsou již volební lísky k dispozici v podatelně městského úřadu. A pak také budou přímo ve volebních místnostech, takže lidé nemusejí mít strach, když by při zaškrtávání třeba udělali chybu, nebo lístek ztratili.

„Distribuce jde ve třech vlnách. Nejdříve dorazily obálky, pokyny a ostatní tiskopisy, které se rozesílaly okrskovým volebním komisím. Pak jsme přivezli hlasovací lítsky a ty distribuovali hned na obce. A následně se roznášely lístky voličům v Jindřichově Hradci. Teď ještě bude nutné orazítkovat šedé obálky, v nichž se hlasovací lísky budou dávat do volební schránky. Ty musejí mít v pátek před začátkem voleb k dispozici volební komise," vysvětluje postup Karel Přibyl.

Volební komise se musí sejít zhruba hodinu před samotným zahájením voleb, tedy v pátek kolem 13. hodiny. Členové komise musejí vybavit v souladu se zákonem místnost, instalovat zástěny, zapečetit volební schránky či vyvěsit hlasovací lístky.

Ve středu v 16 hodin se uzavírají seznamy voličů, které komise obdrží ve čtvrtek.
Právě sestavení volebních komisí může být někde problém. Ne všude se chce lidem „prosedět" dva dny u voleb, i když je za to nějaká finanční odměna.

Například v jednom z nejmenších volebních okrsků na Jindřichohradecku v Drunčích museli na poslední chvíli komisi doplňovat jiným členem. „Do 21. září má být komise sestavená, to jsme udělali, ale jedna členka, která se přihlásila, zároveň kanduje, což je neslučitelné se zákonem. Takže s tím teď bylo dost starostí a museli jsme sehnat někoho nového," naznačuje těžkosti starosta Drunče Vladislav Skůpa.