Otázka zatím zůstává takřka nezodpovězená, i když je ve městě nově zrekonstruovaných sportovišť hned několik. Většina z nich je však veřejnosti bez předchozího objednání uzavřená.

„Dřív si chodily děti nejvíc hrát na hřiště pod gymnáziem. Teď jsou všude klece, do kterých děti volně nemůžou,“ vzpomíná Eva Stejskalová.
„Souhlasím s tím, že je potřeba vytvořit volně přístupné sportovní plochy, jedno hřiště se už chystá pod gymnáziem vedle stávajících sportovišť v parku u lávky, ale bylo by jich potřeba víc,“ uvedl Zdeněk Turyna, vedoucí společnosti Sportrelax, která se o některé sportovní areály stará.

„Není úplně pravda, že jsou všechna hřiště uzavřená. Například je volně přístupné hřiště u čtvrté základní školy,“ uvedl místostarosta Pavel Vejvar.

Nové hřiště pod gymnáziem bude podle jeho slov sice oplocené, aby dětem neutíkal míč, ale volně přístupné, tedy bez zámku. Těšit se na ně mohou děti již v příštím roce. Do vybudování a úprav jednotlivých sportovišť vložilo město nemalé částky, proto je snaha chránit je před devastací.

O tom, že město podporuje aktivity mladých lidí, svědčí i to, že se bude v sobotu otevírat nový skatepark u vlakového nádraží. „Bohužel se to trochu protáhlo, protože stavební firma musela opravovat poničený plot a uražený zámek,“ vysvětlil Turyna.

Sem budou mít vyznavači tohoto sportu přístup volný bez placení v pracovních dnech od listopadu do března od 14 do 18 hodin a od dubna do října od 14 do 20 hodin, o víkendech pak od 8 do 12 a od 14 do 20 hodin. Polední přestávku si podle Turyny vyžádali lidé, kteří v okolí bydlí, aby je nerušil hluk. Podle místostarosty Vejvara je těžké najít ve městě jakoukoliv lokalitu, kde by se lidé shodli na umístění sportoviště. Starší lidé si totiž většinou nepřejí, aby je křik dětí rušil.

Na některá stávající sportoviště se však většinou musí lidé objednat a také si je zaplatit. Za hodinu sportování například na Piketě zaplatí 650 korun.