Přesto se na používání zádržných systému pro děti stále soustředí policie při různých bezpečnostně preventivních akcích.

Při té poslední to podle tiskové mluvčí policie Hany Millerové dopadlo dobře. „Všichni řidiči, kteří měli ve vozidle děti, je měli upoutány správě,“ vyzdvihla a dodala, že vše bylo v pořádku i v jednom případě, kdy dítě sedělo na předním sedadle. „Zákon to v případě správného použití autosedačky nezakazuje,“ poznamenala.

V sobotu v pověstné zatáčce u Otína havarovala řidička Fordu Puma. Na vině byla zřejmě nepřiměřená rychlost.
Nepřiměřená rychlost může skončit špatně

Bezpečně připoutané děti měli v autě i manželé Miroslav a Petra Uhlířovi. „Volíme vždycky co nejkvalitnější sedačky vhodné i vzhledem k věku a váze. Malého bychom neposadili do sedačky do 36 kil, pro něj máme sedačku do 10 kilogramů. Sedačky máme pořád v autě, tak by to bez nich ani nešlo,“ říká Miroslav Uhlíř.

Dopravní policisté u Kasalovy pily v Jindřichově Hradci zkontrolovali 42 vozidel, pět cyklistů a jednoho motocyklistu, u kterých nalezli sedm pochybení. Jak uvedla Hana Millerová, třikrát neměl řidič správně osvětlené vozidlo, jeden z řidičů měl propadlý řidičský průkaz a další si jej nechal doma.

V sobotu v pověstné zatáčce u Otína havarovala řidička Fordu Puma. Na vině byla zřejmě nepřiměřená rychlost.
Nepřiměřená rychlost může skončit špatně

Při dopravně bezpečnostní akci policisté kontrolovali i cyklistu, který vezl marihuanu.Zdroj: Policie ČR„Jeden cyklista jel pod vlivem omamných a psychotropních látek. Dopravnímu policistovi sdělil, že než vyrazil na kole, vykouřil tři „brka“, tedy tři jointy marihuany,“ Informovala o nejvážnějším prohřešku. Cyklistův skutek bude jednak oznámen k projednání správnímu orgánu, ale také se jím bude dál zabývat policie. „Kromě toho, že jel cyklista pod vlivem omamných a psychotropních látek, navíc měl marihuanu u sebe v osmi sáčcích. Případ byl předán na obvodní oddělení policie v Jindřichově Hradci, kde bude jeho čin řešen,“ zmínila Hana Millerová.