Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Všivárnu ani kemp nikdo dlouho nechtěl koupit

Jindřichohradecko - Zatímco o mnoho pozemků i staveb ve městech se kupující přetahují, jiná místa leží ladem dlouhé roky. Nikdo je totiž nechce.

30.5.2017
SDÍLEJ:

Pohled na chátrající prázdný dům na periferii Jindřichova Hradce, který získal přezdívku všivárna.Foto: Deník/Lenka Novotná

Když se řekne Všivárna, vybaví si každý Hradečák malý rozpadající se domeček u silnice na Jindřiš. Patří městu. Od roku 2014 je na prodej a za tu dobu o něj nikdo neprojevil zájem. Proto radnice přišla s novým nápadem.

„Zatím ten záměr nemáme zrušený, ale chystáme se – rozhodli jsme se, že už ji prodávat nebudeme. Zřejmě tam vzniknou sociální byty,“ vysvětluje Blanka Slavíková, vedoucí odboru správy majetku města.

Podobná situace je podle jejích slov situace s pozemky v místní části Otín. „Tam nás to ale nijak netrápí, protože jsou dlouhodobě v nájmu, takže městu z nich peníze přitékají. Spíš jsme jenom zkoušeli, zda by někdo o odkup neměl zájem,“ říká Blanka Slavíková.

Také v Třeboni mají zkušenosti s tím, když se dlouhá léta nedaří prodat nějakou nemovitost. Od roku 2007 se vedení města pokoušelo prodat autokemp Třeboňský ráj u Opatovického rybníka. Požadovalo za něj částku přesahující 25 milionů korun. Nakonec od takového rozhodnutí bylo po sedmi letech upuštěno. Prodej se nezdařil i přesto, že se o objekt zajímalo několik potenciálních kupců. Nikdo ale nakonec požadovanou částku neakceptoval. Město tak Třeboňský ráj dál pronajímá.

Jak nyní uvedla tisková mluvčí třeboňské radnice Jitka Bednářová, problémy s prodejem majetku nyní město neřeší. „V současné chvíli město nemá v nabídce žádné nemovitosti, ať už pozemky nebo stavby, které by se nedařilo prodat,“ vypověděla.

STRAKONICKO:
Záměr na prodej budovy bývalé školy na Podsrpu, v příměstské části Strakonic, byl naposledy vyhlášen v červnu 2015. Minimální cena včetně nádvoří a zahrady byla tehdy znaleckým posudkem stanovena na 1,95 milionu korun. Zbavit se tohoto objektu chce radnice ale mnohem déle. Poprvé schvalovali zastupitelé záměr na prodej už v září 2013, a ještě několik let předtím se o tom mluvilo. V dubnu 2016 pak začala radnice nabízet i pronájem objektu a na v září 2016 jeho výpůjčku. Historie školy na Podsrpu se začala psát v roce 1786. Samostatná byla ještě ve školním roce 1979/1980. Potom byla přiřazena k ZŠ Dukelská. Po dobudování původní ZŠ Povážská v roce 1988 patřila škola na Podsrpu už k ní. Zhruba čtrnáct let už se tam ale neučí vůbec.

ČESKOBUDĚJOVICKO:
Také v Českých Budějovicích jsou objekty, které se dlouho nedařilo městu prodat. Patří k nim i kulturní dům Vltava, který si nakonec město nechalo. Kulturní dům byl v desetiletém pronájmu a když se blížil jeho závěr, pokusilo se město objekt prodat. Ani v několika dražbách se to však nepovedlo. V současné domě má objekt na starosti SPRÁVA DOMŮ s. r. o. (SD), která pečuje o nemovitosti patřící městu. Kulturní program má na starosti odbor kultury magistrátu. V objektu je dále řada nájemců různých prostor a nově je zde umístěna od přelomu roku i pobočka Jihočeské vědecké knihovny.

Autor: Adam Hudec, Petra Lejtnarová, Edwin Otta, Jana Štroblová

30.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Podzimní počasí dokáže být i příjemné.

Vyšší Brod zažil léto, ve středu rozhodnou o teplotě mlhy

Úspěšná štafeta hradeckých orientačních běžkyň. Zleva:Eliška Hojná, Kateřina Blažková a Tereza Kinštová.

Hradecké orientační běžkyně mají stříbro z mistrovství republiky

Organizování dopravy JHMD převzala železniční správa

Jindřichův Hradec – Dva miliony korun ročně. Taková je částka, kterou společnost Jindřichohradecké místní dráhy (JHMD) začne ročně platit Správě železniční dopravní cesty (SŽDC).

Dvě nehody zavřely dvě silnice

Jindřichohradecko - V rozmezí čtvrt hodiny zablokovaly dvě dopravní nehody silnice u Nové Vsi nad Lužnicí a u Kunžaku.

Stoprocentní zůstávají už jen včelničtí hokejisté

Jindřichohradecko – Okresní přebor hokejistů pokračoval druhým kolem.

Muž zpronevěřil peníze od důchodkyně

Novobystřicko - Seniorka svěřila muži peníze. Zřejmě o ně přišla.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení