„Reagujeme tím na nedostatek odborníků v dané oblasti a poptávku zaměstnavatelů, kteří po těchto programech volali. Zároveň tím studentům nabízíme další velmi atraktivní studijní směry s výborným uplatněním,“ říká rektor Vojtěch Stehel. 

Magisterský program Strojírenství absolventům bakalářské „strojařiny“ nabídne šanci pokračovat v navazujícím studiu v prostředí, které znají. To by mělo posílit i jejich setrvání v regionu, protože kvůli inženýrskému studiu museli odcházet mimo kraj, kde pak často nacházeli pracovní uplatnění.

„Budeme rádi, když se to změní. Poptávka jihočeských firem po nových technicích je stále velká a nedaří se ji uspokojovat,“ dodal rektor.

Slavnostní zahájení provozu stanoviště zdravotnické záchranné služby ve Veselí nad Lužnicí. Záchranáři odtud pokryjí exponovanou rekreační oblast Veselska.
Jihočeská záchranka už má 33 základen, nově sanitky vyjíždí i z Veselí

VŠTE v Českých Budějovicích. Ilustrační foto.VŠTE v Českých Budějovicích. Ilustrační foto.Zdroj: Archiv školyZatímco tento obor je otevřen pouze prezenčně, tedy pro denní studium, Znalectví a Busines Analytik bude možné navíc studovat i v kombinované formě o víkendech.

Studijní program Znalectví se specializací Oceňování podniku navazuje na profesně zaměřené bakalářské programy Ekonomika a management a Podniková ekonomika. Absolventy naučí pochopit hodnoty a stanovení ceny podniku, vytvořit znalecký posudek, odhad ceny závodu nebo řídit vrcholový cíl podniku, jímž je růst jeho hodnoty pro vlastníky. Důraz klade na ekonomiku a právo ve znalecké oblasti.

Fantasy festival v Českých Budějovicích pořádá spolek Na Tahu.
Trpaslíci a elfové se utkají na fantasy festivalu v Českých Budějovicích

Business analytik bude specialistou na podnikové procesy, schopným je analyzovat a optimalizovat. Ať již ve výrobě, financích, ekonomice nebo personalistice.

„Změny probíhají velmi rychle a firmy na ně musí být připravené a umět reagovat. Někdo je tedy musí signalizovat a řešit, harmonizovat do vnitřního prostředí podniku,“ dodal Petr Oros, ředitel vnějších vztahů VŠTE, k novému bakalářskému programu.

Zdeněk Zuntych