Likvidace následků požáru zatím podle zástupců firmy Wotan Forest, která pilu vlastní, vzhledem k vyšetřování nezačala. "Do doby ukončení šetření vzniku požáru ze strany státních orgánů nemůžeme provádět na místě požáru žádné práce. Délku likvidace následků nejsme schopni v této chvíli odhadnout," sdělil Deníku předseda představenstva společnosti Martin Mašek s tím, že ničivý požár dostal firmu do velmi tíživé situace. "Tato smutná událost primárně ochromila činnost na samotném středisku. V rámci celé společnosti se snažíme najít alternativní řešení pro zajištění výrobků pro naše odběratele i pro naše vlastní závody, kam jsme dodávali řezivo," popsal aktuální situaci ve firmě Martin Mašek. I přesto, že oheň zničil téměř celý areál, Wotan Forest bude do budoucna usilovat o obnovení výroby ve Slavonicích. "Ve společnosti diskutujeme nad možností náhradního programu pro zaměstnance do doby rozhodnutí o budoucnosti střediska. Budeme taktéž jednat s příslušnými úřady o možnostech a podmínkách případné obnovy střediska," nastínil Martin Mašek.

Z pily zbyly jen ohořelé trosky.
OBRAZEM: Pila ve Slavonicích lehla popelem. Smutný pohled na to, co zbylo

Pomocnou ruku zasažené společnosti nabídlo také vedení města. "Za město jsme společnosti nabídl pomoc, pokud by cokoliv potřebovala zařídit a deklaroval jsem, že máme zájem na tom, aby se u nás tento provoz udržel. Už jen proto, že jde o významného zaměstnavatele, který dává práci téměř padesátce našich lidí," řekl starosta Slavonic Hynek Blažek, který zároveň pochválil práci dobrovolných i profesionálních hasičů. Vedení radnice během požáru také pomáhalo se zajištěním občerstvení pro unavené hasiče, následným mapováním situace a koordinací dalších provozních činností.

Likvidace požáru byla pro hasiče náročná a trvala několik hodin. Oheň plně zasáhl halu o rozměrech přibližně 80 x 20 metrů. "Ve spolupráci s dodavatelem elektřiny musel být celý objekt odpojen. Hasiči vynesli a následně ochlazovali dvě lahve acetylenu. Požár dostali pod kontrolu v půl čtvrté ráno. Naštěstí nebyl nikdo zraněn a ani nebylo třeba nikoho evakuovat," popsala mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů. Úplnou likvidaci požáru nahlásili hasiči až před jedenáctou hodinou dopoledne a areál byl následně předán majiteli.